IV liga: Chemik Police - Gryf Polanów 5:1 (1:0)

Gryf Polanów (czerwono-czarne stroje)
Gryf Polanów (czerwono-czarne stroje) archiwum
Po wpadce na swoim boisku z ostatnią w tabeli Pogonią Połczyn, Gryf został rozbity na boisku w Policach.

Spotkanie zaczęło się pechowo dla gości, bo już w 15. min po ostrym wejście urazu doznał Adrian Telus. Na boisku wytrzymał jeszcze ok. 20. min, ale w końcu musiał skapitulować.

W tym momencie było już 0:1 bramce Szymona Kapelusza. Rezultat utrzymał się do 63. min. Wówczas nastąpił kluczowy moment meczu. Najpierw po stałym fragmencie wynik podwyższył Nikta Wowczenko, a w kolejnych 5. minutach próby odważniejszego wyjścia gości do przodu skończyły się dla nich fatalnie. Po kontrach szybkiego hattricka skompletował Wowczenko.

Gryfa stać było na honorowe trafienie Konrada Romańczyka, ale gospodarze nie odpuszczali, a ich kanonadę zakończył Kapelusz.

Chemik Police - Gryf Polanów 5:1 (1:0)
1:0 Kapelusz (25.), 2:0, 3:0 i 4:0 Woczenko (63., 67. i 68.), 4:1 Romańczyk (85.), 5:1 Kapelusz (90.)
żk. Niemczyk.
Gryf: Trawkina - Załoga (65. Bieniek), Lipiński, Czaja, Brodowicz, Rajkowski, Wilusz, Niemczyk (78. Pytliński), Sydoruk, Telus (35. Dzierżyński), Chyła (65. Romańczyk).

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach na starcie sezonu, piłkarze Leśnika Manowo doznali na swoim boisku pierwszej porażki.Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz, bowiem już w 8. minucie Adrian Szatkowski dał im prowadzenie po przejęciu piłki na połowie rywali i zaskakującym strzale z dystansu.Goście odrobili straty już po 4. minutach, gdy wyrównał głową jeden z najniższych na boisku Cezary Palus. Tuż przed przerwą bliski zdobycia gola bezpośrednio z rzutu rożnego był Paweł Rakowski. Piłka odbiła się jednak od poprzeczki. Druga połowa należała do gości. Pod koniec pierwszego kwadransa. Palus przeprowadził indywidualny rajd, którego nie byli w stanie przerwać obrońcy z Manowa. 20-letni pomocnik zakończył akcję precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku. W 69. min bohater spotkania, Palus, w przeszłości zawodnik m.in. Gwardii i Bałtyku Koszalin, a ostatnio MKP Szczecinek, wykorzystał sytuację sam na sam, kompletując tym samym hattricka! Leśnik Manowo - Kluczevia Stargard 1:3 (1:1) 1:0 Szatkowski (8.), 1:1, 1:2 i 1:3 Palus (12., 59. i 69.). żk. Myśliński, Zdanowicz, Więckowski, Ostrowski. Leśnik: Rutecki - Kułaga, Zdanowicz, Więckowski, Jakubowski (73. Ostrowski), Myśliński (46. Gniadek), Bober (64. Bać), Sulima, Rakowski, Szatkowski (80. Statkiewicz), Jarzębski. Zobacz także Bałtyk Koszalin - Gwardia Koszalin 2:2

IV liga: Leśnik Manowo - Kluczevia Stargard 1:3 [ZDJĘCIA]