IV liga: Leśnik - Piast 1:2 (0:2)

(wok)
Gdyby Marcin Perkowski wykorzystał tą sytuację, to Leśnik objął by prowadzenie
Gdyby Marcin Perkowski wykorzystał tą sytuację, to Leśnik objął by prowadzenie Fot. Wojciech Kukliński
Piłkarze Leśnika/Rossy Manowo bardzo chcieli się zrewanżować graczom Piasta Choszczno za pogrom jakiego doznali jesienią (1:8).

Mecz nie ułożył się jednak po ich myśli. Najpierw, już w ósmej minucie Kiernicki wykorzystał brak porozumienia na linii bramkarz - obrońca. Jędrzejczyk krzyknął moja i wybiegł do bitej górą piłki, a Chrupałła głową próbował dograć do niego.

W efekcie futbolówkę przejął Kiernicki i mając przed sobą pustą bramkę okazji nie zmarnował. Przed przerwą Leśnik stracił również w dość dziwnych okolicznościach drugą bramkę. Tym razem po ostrym dośrodkowaniu, a praktycznie wstrzeleniu piłki w pole karne, Cybulski chciał wybić piłkę.

Uderzył jednak ją na tyle niefortunnie, ze wylądowała ona w bramce. Wydawało się, ze dwie stracone w taki sposób bramki odbiorą ochotę na walkę Leśnikowi. stało się inaczej. gracze trenera Grzegorza Kubiaka podjęli rywalizacje. Znakomite okazje strzeleckie mieki8 Perkowski i Ogrodowczyk.

Z wolnego groźnie uderzył Grajper. W 78. min faulowany w polu karnym był Kłączynski i arbiter wskazał na rzut karny. Z jedenastki nie do obrony uderzył Chrupałła, który w ten sposób odegrał się za stratę pierwszego gola.

- Cóż mam powiedzieć? Rywal był lepszy od nas o tą jedną bramkę i tyle. to co mnie cieszy, to fakt, że mimo bardzo niekorzystnego rezultatu i straty bramek po własnych błędach zespół podniósł się. Widać, że ma charakter. Remis był bliziutko, ale Piast to moim zdaniem obok Energetyka najlepsza ekipa tej ligi - powiedział Kubiak, trener Leśnika.