IV liga: Nieudany wyjazd Rasela Dygowo. Morzycko wygrało 3:1

Po udanej inauguracji rundy wiosennej (2:1 z Gryfem Polanów), w drugim w tym roku ligowym meczu Rasel Dygowo nie zdobył punktów.

W niedzielnym meczu, kończącym 19. kolejkę Rasel uległ wiceliderowi z Morynia na sztucznej murawie w Gryfinie. W I połowie grający z wiatrem goście wykonywali sporo stałych fragmentów. Po jednym z nich strzelili nawet gola, który jednak nie został uznany z powodu spalonego.

Za to w 35. min Morzycko objęło prowadzenie po strzale z wolnego, a już 5. min po wznowieniu gry po przerwie, podwyższyło na 2:0.

Rasel nie poddawał się i strzelił kontaktowego gola w 75. min. Po zagraniu Łukasza Wiśniewskiego wzdłuż bramki po raz trzeci na wiosnę trafił Mikołaj Duwe.

W końcówce goście szukali wyrównania, ale zamiast tego zostali skontrowani przez gospodarzy i skończyło się porażką 1:3.

Morzycko Moryń - Rasel Dygowo 3:1 (1:0)

1:0 Blasius (35.), 2:0 Andrzejewski (50.), 2:1 Duwe (75.), 3:1 Blasius (84.).

Rasel: Waśków - Sobiegraj, Ejzygmann (75. Niemierzycki), Żdanow, Suchwałko (55. Ginter), Zejfer, Kukielewski (80. Szcześniak), Wiśniewski (85. Śmielewski), Wojciechowski, Duwe.