IV liga: Rasel Dygowo - Olimp Gościno 1:2 [ZDJĘCIA]

Zespół z Gościna po raz pierwszy wygrał w powiatowych derbach z Raselem na szczeblu IV ligi.

Było to szóste starcie obydwu drużyn w IV lidze. W czterech wcześniejszych Olimp wywalczył tylko dwa remisy. Przed rokiem przegrał w Dygowie aż 1:5. Pierwszą wygraną zapewnił rezerwowy Sebastian Dondaj w końcówce spotkania.

Jak przystało na derby, mecz stał pod znakiem walki. Lepiej w spotkanie weszli goście. Olimp przeważał od pierwszych minut. Już w trzeciej na bramkę Pawła Waśkowa strzelał Oskar Pogorzelec. W odpowiedzi Mikołaj Duwe spudłował głową z najbliższej odległości (10.). Trzy minuty później Pogorzelec dośrodkował z linii końcowej, a z bliska piłkę do bramki posłał Michał Tymek.

Kilka minut po tym goście mieli słupek po stałym fragmencie. W 20. min w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Leszek Pazdur i Rasel wyrównał z karnego, którego pewnym egzekutorem był niezawodny w takich sytuacjach bramkarz P. Waśków.

Po zmianie stron nie było zdecydowanej przewagi żadnej ze stron. Gra zaostrzyła się, było sporo fauli i stałych fragmentów. Po jednym z nich, w 86. min, Bartosz Stadnik dograł przed bramkę do Dondaja, a ten z bliska strzelił gola na wagę derbowego zwycięstwa.

- Wygrana w derbach smakuje wyjątkowo - nie ukrywał trener gości, Marcin Słoboda. Powody do zmartwienia mają gospodarze. Silny kadrowo zespół w pięciu ostatnich meczach zdobył... 1 punkt i bliżej mu do strefy spadkowej niż czołówki tabeli.

Rasel Dygowo - Olimp Gościno 1:2 (1:1)
0:1 Tymek (13.), 1:1 Waśków (20. karny), 1:2 Dondaj (86.).
żk. Bień, Wojciechowski - Wudarczyk.
Rasel: Waśków - Sobiegraj, Ejzygmann, Biergiel, Suchwałko (70. Chać), Bień, Jachemek Pazdur, Wiśniewski (55. Kołodziejski), Kornaga (83. Śmielewski), Duwe (46. Wojciechowski).
Olimp: Binkowski - Skowyra, Płomiński, Tymek, Wudarczyk, Prześluga, Roszak (67. Dondaj), Bocheński (73. Kita), Kułakowski (67. Zalewski), Stadnik, Pogorzelec (85. Grochowski).