IV liga: Sokół zremisował z Gwardią. MKP gromi. Szalony mecz w Postominie

Ósma seria spotkań przyniosła aż trzy mecze pomiędzy zespołami z regionu.

W Karlinie o niespodziankę postarał się miejscowy Sokół, remisując z wiceliderem, Gwardią Koszalin. Goście nie wykorzystali rzut karnego w 39. minucie. Strzał Daniela Chyły obronił Sebastian Skrzyński.

Niesamowity tydzień mają za sobą piłkarze MKP Szczecinek. W trzech meczach - dwóch ligowych i pucharowym - zdobyli... 17 goli, nie tracąc żadnego! W sobotę podopieczni Zbigniewa Węglowskiego rozbili u siebie beniaminka z Wyszewa 6:0.

Trzecie spotkanie drużyn z regionu przyniosło wygraną gościom. GKS Manowo przegrywał do przerwy w Dygowie 0:1 (gospodarze mieli jeszcze strzał w słupek). Po zmianie stron do ataku ruszyli goście i zdobyli 3 gole, dzięki czemu wygrali pierwszy w tym sezonie mecz na wyjeździe.

Szalony mecz obejrzeli kibice w Postominie, gdzie Wieża gościła liderujący Dąb Dębno. Do przerwy było 0:0, a worek z bramkami rozwiązał się w 47. min. Kacper Łaga i Wojciech Wójcik dali Wieży prowadzenie 2:0. Łaga mógł podwyższyć wynik. Zamiast tego był pechowy gol sambójczy Patryka Gronkiewicza, a następnie bramki Krzysztofa Filipowiacza i Piotra Rymara dla gości. W ciągu 9. min z 2:0 zrobiło się 2:3! Wieża wyrównała w 84. min, ale błąd jej pomocnika sprawił, że 3. min później goście zdobyli zwycięskiego gola.

Wyniki drużyn z regionu w 8. kolejce:
MKP Szczecinek - Zefir Wyszewo 6:0 (2:0)
1:0 Czerwiński (12.), 2:0 Okuszko (14.), 3:0 Jabłoński (60.), 4:0 Czerwiński (64.), 5:0 i 6:0 Szymański (78. i 90.)

Sokół Karlino - Gwardia Koszalin 0:0

Rasel Dygowo - GKS Manowo 1:3 (1:0)
1:0 Kupisz (5.), 1:1 i 2:1 Romańczyk (48. i 63.), 1:3 Janasik (67.)

Wieża Postomino - Dąb Dębno 3:4 (0:0)
1:0 Łaga (47.), 2:0 W. Wójcik (51.), 2:1 Gronkiewicz (70. samob.), 2:2 Filipowicz (74.), 2:3 Rymar (78. karny), 3:3 Łyszyk (84.), 3:4 Filipowicz (87.)

Pogoń Połczyn-Zdrój - Ina Goleniów 1:2 (0:0)
0:1 Szymfeld (53.), 0:2 Banachewicz (55.), 1:2 Wasyłyszyn (75.)

Błękitni II Stargard - Darłovia Darłowo 2:2 (2:2)
1:0 Piskorz (22. karny), 1:1 Michalski (39.), 1:2 Fastyn (43.), 2:2 Białek (45+1)

Biali Sądów - Olimp Gościno 3:0 (2:0)
1:0 Błaż (11.), 2:0 Inczewski (27.), 3:0 Piekarek (63.)