IV Mistrzostwa Sławna w jedzeniu pączków już 28 lutego

Wojciech Kulig
UM Sławno
28 lutego o godz. 16:30 w hali przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie odbędą się IV Mistrzostwa Sławna w jedzeniu pączków.

- Zapraszamy tych, którzy zmierzą się w zawodach, oraz kibiców i dzieci dla których przewidziany jest słodki poczęstunek i zabawa taneczna- mówią organizatorzy imprezy.

Zawodnicy (osoby pełnoletnie, muszą legitymować się dowodem osobistym) mogą zgłaszać się 28 lutego od godz. 15.00 w hali widowiskowo-sportowej. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu uczestnictwa w „IV Mistrzostwach Sławna w jedzeniu pączków na czas” jest wrzucenie do kuli losującej zgłoszenia (oświadczenia o braku przeciwskazań zdrowotnych) osoby pełnoletniej. Uwaga! - w zmaganiach weźmie udział 9 wylosowanych osób + mistrz z poprzedniego roku (w kategorii kobiet i mężczyzn). Na zwycięzców (pięć pierwszych osób w poszczególnych kategoriach) czekają nagrody rzeczowe, ufundowane przez partnerów wydarzenia.

W ubiegłym roku pączkową mistrzynią została Grażyna Antosik z czasem 4:56. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Pasik, zaś trzecie Olga Sobieraj-Sosińska. Pączkowym mistrzem Sławna został Grzegorz Nienałtowski, który w rekordowym czasie 7 minut i 56 sekund uporał się z zawartością swojego talerza. Drugie miejsce zajął Wacław Ruchlewicz, zaś trzeci był ubiegłoroczny mistrz - Grzegorz Czarnecki.

Zmagania wygra ta osoba która pierwsza zje w jak najkrótszym czasie 10 pączków w kategorii mężczyzn i 5 paczków w kategorii kobiet. Wszelkie techniki jedzenia dozwolone!