Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów
2 z 9
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W 2019 policjanci ujawnili ponad 15 tysięcy sprawców...
fot. Radek Koleśnik

Jak minął 2019 rok w regionie? Sprawdź policyjny bilans

NA DROGACH

W 2019 policjanci ujawnili ponad 15 tysięcy sprawców wykroczeń, którzy rażąco łamali przepisy ruchu drogowego. Większość dotyczyła tych, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem wpływali bezpośrednio na zagrożenie bezpieczeństwa na drogach.

W 2019 roku policjanci z koszalińskiej drogówki w ponad pięciuset przypadkach skierowali do sądu wniosek o ukaranie oraz 440 osobom zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdem za rażące naruszenie przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Natomiast 105 kierowcom zostały zatrzymane uprawnienia za jazdę z prędkością większą niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Na bezpieczeństwo na drogach wpływ ma także stan techniczny poruszających się po nich samochodów. W wyniku przeprowadzonych kontroli i interwencji oraz zdarzeń drogowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy zatrzymali ponad 1600 dowodów rejestracyjnych.

W ubiegłym roku na drogach Koszalina i powiatu odnotowano 64 wypadki drogowe, w których rannych zostało 68 osób, a zginęło niestety 11. W porównaniu do roku 2018 jest to o 4 wypadki śmiertelne więcej.

- Z naszych analiz wynika, że wpływ na liczbę wypadków śmiertelnych miała przede wszystkim brawura, jazda z nadmierną prędkością lub pod wpływem alkoholu - mówi insp. Krzysztof Sieląg, komendant policji w Koszalinie.

Wzmożone działania pod kątem sprawdzania stanu trzeźwości kierujących pozwoliły zamknąć ubiegły rok na poziomie ponad 117 tysięcy osób poddanych kontroli, wśród których aż 400 kierowców było nietrzeźwych.

- Zwalczając przestępstwa drogowe wszczęliśmy 309 postępowań przygotowawczych przeciwko nietrzeźwym kierującym. Ten wynik jest porównywalny do roku poprzedniego - mówi komendant.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od ponad trzech lat funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z tego interaktywnego narzędzia korzysta coraz więcej obywateli. W ubiegłym roku odnotowano 1083 zgłoszenia, a ich sprawdzalność przekroczyła 52% i jest porównywalna do roku 2018.

Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, ale także złej organizacji ruchu drogowego, aktów wandalizmu oraz miejsc grupowania się osób bezdomnych.

Zobacz również

Nie żyje hrabia Jan Artur Tarnowski. Miał 90 lat

Nie żyje hrabia Jan Artur Tarnowski. Miał 90 lat

Złote Gody świętowało 14 małżeństw z Tarnobrzega [ZDJĘCIA]

Złote Gody świętowało 14 małżeństw z Tarnobrzega [ZDJĘCIA]

Polecamy

"Serce z drugiej ręki": pasjonaci koszulek piłkarskich szerzą dobro poprzez licytacje

"Serce z drugiej ręki": pasjonaci koszulek piłkarskich szerzą dobro poprzez licytacje

Zidane o krok od przejęcia Bayernu Monachium

GORĄCY TEMAT
Zidane o krok od przejęcia Bayernu Monachium

Biskupia Kopa czeka na zdobywców. Spakuj plecak, weź mapę i wyrusz w drogę

Biskupia Kopa czeka na zdobywców. Spakuj plecak, weź mapę i wyrusz w drogę