Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Mateusz Klich odnalazł formę na Wyspach
Mateusz Klich odnalazł formę na Wyspach AFP/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth wygrało na własnym obiekcie z Cardiff 2:0. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Łukasz Fabiański (West Ham United) – Debiut Łukasza Fabiańskiego w West Ham United. Jego drużyna przegrała na wyjeździe z Liverpoolem aż 0:4, ale polski golkiper rozegrał bardzo dobre zawody.

Jan Bednarek (Southampton) – Jan Bednarek mecz Southampton – Burnley (0:0) oglądał z wysokości ławki rezerwowej gospodarzy.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało na wyjeździe z zespołem Rotherham 0:1.

Mateusz Klich (Leeds United) – Gol i asysta Mateusza Klicha w meczu Derby County – Leeds United (1:4). Klich rozegrał 73 minuty.

Paweł Olkowski (Bolton) – Asysta Pawła Olkowskiego w meczu Bolton – Bristol City. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a Polak rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Austria:

Erste Liga:

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer FAC WIEN) – FAC zremisowało na wyjeździe z LASK Juniors 2:2. Martin Pajaczkowski wszedł na boisko w 81. minucie.

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Genk wygrał na wyjeździe z Oostende 2:0. Jakub Piotrowski całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw, z Danielem Kajzerem w bramce, przegał na wyjeździe z Beroe 1:2.

Jacek Góralski (Łudogorec) – 90 minut i żółta kartka Jacka Góralskiego w meczu Bistritsa – Łudogorec (0:2).

Chiny:

Super Liga:

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – Asysta Adriana Mierzejewskiego w meczu Changchun Yatai – Guangzhou Evergrande (3:2). Polak rozegrał pełne 90 minut.

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – Asysta Damiana Kądziora w meczu Dinamo Zagrzeb – Slaven Bulepo (2:1). Były zawodnik Górnika Zabrze spędził na boisku pełne 90 minut.

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – 80 minut Łukasza Zwolińskiego w meczu Gorica – Zapresic (2:3).

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby przegrało wyjazdowe derby z Kopenhagą 1:3. Kamil Wilczek, który przebywał na boisku przez 78 minut, zanotował asystę przy golu dla swojej drużyny.

Francja:

Ligue 1:

Igor Lewczuk (Bordeaux) – 90 minut Igora Lewczuka w meczu Bordeaux – Strasbourg (0:2).

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu Nantes – AS Monaco (1:3).

Rafał Kurzawa (Amiens) – Amiens przegrało wyjazdowe spotkanie z Olympique Lyon 0:2. Rafał Kurzawa całe spotkanie spędził na ławce gości.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut Damiena Perquisa w meczu GFC Ajaccio – Lorient (0:3).

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Heerenveen wygrało na wyjeździe z PEC Zwolle 3:2. Filip Bednarek całe spotkanie spędził na ławce gości.

Karol Niemczycki (Breda) – N.A.C. Breda przegrało na wyjeździe z AZ Alkmaar aż 0:5. Karol Niemczycki całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Kobe 1:2.

Litwa:

A Lyga:

Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda) – Pełne 90 minut Dawida Smuga w meczu Palanga – Atlantad Kłajpeda (2:0).

2. Liga:

Patryk Michałek (Koralas Kłajpeda) – Debiut Patryka Michałka w barwach Koralasu Kłajpeda w przegranym meczu z Stumbrasem Kowno B (0:3). 19-letni pomocnik rozegrał pełne 90 minut w ostatniej drużynie 2. ligi litewskiej.

Niemcy:

2. Bundesliga:

Waldemar Sobota (St. Pauli) – St. Pauli wygrało na własnym obiekcie z Darmstadt 2:0. Waldemar Sobota wszedł na boisko w 77. minucie. Były reprezentant Polski dziesięć minut później został ukarany żółtą kartką.

Norwegia:

2. Liga:

Łukasz Jarosiński (Ham-Kam) – Ham-Kam, z Łukaszem Jarosińskim w bramce, wygrało na własnym obiekcie z Kongsvingerem 3:1.

Rosja:

Premjer Liga:

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – 90 minut Grzegorza Krychowiaka w meczu Orenburg – Lokomotiw Moskwa (1:0).

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Maciej Rybus przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – FK Rostów przegrał u siebie z Samarą 0:1. Maciej Wilusz rozegrał pełne 90 minut.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce przegrał na wyjeździe ze Spartakiem Trnava 0:3. Dawid Kurminowski wszedł na boisko w 71. minucie.

Jakub Więzik (Podbrezova) – 71 minut Jakuba Więzika w meczu Senica – Podbrezova. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Szkocja:

Premiership:

Maciej Dąbrowski (Hibernian) – Hibernian zremisowało na wyjeździe z St. Johnstone 1:1. Maciej Dąbrowski całe spotkanie spędził na ławce gości.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu przegrało na własnym obiekcie z Galatasaray 1:3. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce beniaminka tureckiej ekstraklasy.

2. liga:

Jakub Kosecki (Adana) – 90 minut Jakuba Koseckiego w meczu Karabukspor – Adana Demirspor. Drużyna byłego reprezentanta Polski wygrała 1:0.

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Całe spotkanie Adama Stachowiaka w bramce Denizlisporu w starciu z Gaziantepem. Drużyna Stachowiaka przegrała 0:1.

USA:

USL:

Konrad Plewa (Real Monarchs) – Real przegrał na wyjeździe z Oklahoma City Energt 2:3. Konrad Plewa całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – 90 minut i żółta kartka Adriana Cieślewicza w meczu TNS – Barry. Gospodarze wygrali 5:1.

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Od 46. minuty przebywał na boisku Arkadiusz Piskorski w meczu Caernarfon – Druids (1:0).

Alkohol, lala, brutalne faule. TOP 7 wybryków Sławomira Peszki

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24