Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak się uczyć przez internet. Europejski program e-Twinning

(mas)
Uczniowie Gimnazjum nr 6, zwłaszcza ci z klas pierwszych, mieli niedawno okazję poznać zasady obowiązujące w e-Twinningu. - To faktycznie świetny sposób na poznanie obcego kraju i języka - mówili.
Uczniowie Gimnazjum nr 6, zwłaszcza ci z klas pierwszych, mieli niedawno okazję poznać zasady obowiązujące w e-Twinningu. - To faktycznie świetny sposób na poznanie obcego kraju i języka - mówili. Radosław Brzostek
Europejski program e-Twinning to pomysł na zbliżenie młodzieży szkolnej, a nawet dzieci w wieku przedszkolnym różnych narodowości.

- Jego zadaniem jest przybliżenie kultury poszczególnych krajów, pokazanie, czym interesują się młodzi mieszkańcy różnych zakątków Europy, a dodatkowo nawiązanie znajomości ponad granicami i rozwój znajomości uniwersalnych języków taki jak: angielski, niemiecki i francuski - mówi Joanna Śliżewska, anglistka z Gimnazjum nr 6.

To właśnie w Gimnazjum nr 6 działają dwie związane z programem grupy młodzieży - ich opiekunami są anglistka Joanna Śliżewska i polonistka Anna Krzyżaniak oraz nauczycielki języka angielskiego Anna Prabucka i Karolina Mąkiewicz. To one zorganizowały pokaz, podczas którego uczniowie mieli okazję poznać zasady obowiązujące w eTwinningu.

- W naszym gimnazjum e-Twinning działa od sześciu lat i dzięki niemu nasi uczniowie mieli okazję poznać, czym zajmują się ich rówieśnicy np. we Francji, Grecji czy w Niemczech - wyjaśnia Joanna Śliżewska. - Fizycznie nie zwiedzamy tych krajów, ale mogliśmy nauczyć się, jak młodzi ludzie w Europie patrzą na otaczający ich świat. To także doskonały sposób na poprawienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
Przykładowo podczas współpracy z Grecją, w ramach projektu "The Fantasy Quest through Europe", pisaliśmy opowiadanie fantasy z postaciami charakterystycznymi dla danego kraju. Opowiadanie zamieszczono na specjalnie do tego stworzonej stronie internetowej.

Partnerów do współpracy łatwo znaleźć - wystarczy zarejestrować się na internetowej stronie e-Twinningu (www.etwinning.pl) i zaproponować ciekawy projekt. Chętni zawsze się znajdą.
Projekty podzielone są według kategorii wiekowych, aby np. przedszkolaki trafiły na swoich rówieśników.
Im ciekawszy projekt się zaproponuje, tym wyżej jest on oceniany przez organizatorów projektu.

Obie grupy z Gimnazjum nr 6 mają na swoim koncie po kilka Krajowych Odznak Jakości e-Twinning, a duet Śliżewska-Krzyżaniak w poprzednim roku została wyróżniona odznaką europejską za projekt "Through Legends to Culture". Tym razem powstał on we współpracy z Turcją - obie strony spisały w języku angielskim legendy z okolic swojego miasta i opublikowały je w internecie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!