sportowy24
  Jan Bednarek z Koszalina wiceprezesem PZPN!

  Jan Bednarek z Koszalina wiceprezesem PZPN!

  (wok)

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  W czwartek Grzegorz Lato został nowym prezesem PZPN. W czwartkowy wieczór dokonano także wyboru wiceprezesów tego największego sportowego związku.
  Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

  Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. ©Fot. Radosław Brzostek

  Jednym z nich został koszalinianin Jan Bednarek, któremu delegaci powierzyli funkcję wiceprezesa do spraw futbolu amatorskiego. Początkowo fotel ten miał zająć zgłoszony przez nowego prezesa Jerzy Koziński. W pierwszej turze nie uzyskał on jednak wymaganej liczby głosów. Doszło do drugiej tury elekcji, w której wygrał Bednarek. - Żadnych uzgodnień, ani głosowania blokowego nie było. Każdy z delegatów oddawał samodzielnie swój głos - mówi Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. - Wygrał Lato, bo jako jedyny objechał związki wojewódzkie i był chyba we wszystkich klubach pierwszej i drugiej ligi. Ta ciężka, kilkumiesięczna praca teraz dała efekt - dodaje Bednarek.
  - Wystąpienie Hryhorij Sukrisa, prezydenta Federacji Piłki Nożnej Ukrainy, który otwarcie poparł kandydaturę Zbigniewa Bońka bardzo zbulwersowało delegatów. Wyglądało wręcz na próbę ustawienia głosowania. Chyba dlatego w wyborach przepadł Boniek - powiedział z kolei Grzegorz Maciejasz, drugi z naszych delegatów, który na co dzień jest szefem Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że Bednarek od dawna cieszył się poparciem szefów wojewódzkich związków, którzy dokonywali wyboru właśnie tego wiceprezesa. Przed dwoma laty poparli oni Bednarka jako kandydata na prezesa PZPN. Ostatecznie do zmian nie doszło i Listkiewicz pozostał na stanowisku. Aż do wczoraj. Sekretarzem generalnym związku pozostał Zdzisław Kręcina.

  Jan Bednarek

  Urodził się 10 sierpnia 1955 w Główczycach. Z wykształcenia technik instalacji sanitarnych. W 1975 ukończył Technikum Budowlane dla Pracujących Koszalińskiego Zjednoczenia Budownictwa. W latach 1976-1978 pracował jako inspektor zaopatrzenia w Spółdzielni Mieszkaniowej w Koszalinie. Od 1980 prowadzi własną działalność gospodarczą.W 2001 wstąpił do partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej. W latach 2002-2005 zasiadał w sejmiku zachodniopomorskim. W 2005 został wybrany posłem do Sejmu V kadencji z okręgu koszalińskiego. W 2007 został posłem niezrzeszonym, nie kandydował w przedterminowych wyborach parlamentarnych. Od 1992 zasiada we władzach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najpierw prezesował Koszalińskiemu OZPN, a od 2004 Zachodniopomorskiemu ZPN w Szczecinie.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (45)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (45) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłosuj na najlepszego sportowca!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłosuj na najlepszego sportowca!

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów