Jest decyzja prezydenta w sprawie Wiktora Kamieniarza,...

  Jest decyzja prezydenta w sprawie Wiktora Kamieniarza, dyrektora II LO w Koszalinie [WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Prezydenci Koszalina Piotr Jedliński i jego zastępca Przemysław Krzyżanowski w poniedziałek spotkali się w ratuszu z przedstawicielami rodziców, uczniów, absolwentów i nauczycieli koszalińskiego liceum im. Władysława Broniewskiego. Włodarze miejscy dali sobie 48 godzin na to, by podjąć ostateczną decyzję w sprawie Wiktora Kamieniarza, dyrektora II LO, który od 1 września ma przestać pełnić tę funkcję. Czas minął, w związku z czym prezydent Piotr Jedliński odniósł się do tej sprawy.
  - Po ponownym przeanalizowaniu sytuacji związanej ze zmianą na stanowisku dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie, prezydent Piotr Jedliński podtrzymał swoją dotychczasową decyzję - poinformował Grzegorz Śliżewski, główny specjalista Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

  - Pan Wiktor Kamieniarz zakończy pracę na tym stanowisku po wakacjach. Od 1 września dyrektorem placówki będzie Bogusława Hordyńska, wieloletnia zastępczyni obecnego dyrektora II LO - dodał.

  - Po poniedziałkowym spotkaniu odnieśliśmy wrażenie, że pan prezydent nie lubi Wiktora Kamieniarza, obraził się na niego - powiedziała Małgorzata Przykucka, przewodnicząca Rady Rodziców.

  Wiktor Kamieniarz traci stanowisko. Nie będzie już dyrektorem "Bronka"  - Stosując wyjątkowość przepisów covidowych, odsunął go od pełnienia funkcji dyrektora. Pan Kamieniarz w sądzie pracy przegrał proces dotyczący jego odwołania, ale przecież żadnemu obywatelowi nie można odmawiać prawa do sądu - dodała.

  Drugim tematem, jaki podniesiono na spotkaniu, była sprawa karna z 2018 roku, a dotycząca oszustwa, które miało polegać na wypłaceniu sobie ponad tysiąca złotych przez dyrektora za 21 godzin zastępstw, których nie przepracował.

  - Ta sprawa zakończyła się dwoma orzeczeniami, zarówno prokuratury jak i sądu, w których stwierdzono, że nie doszło do przestępstwa. Usłyszeliśmy, że wtedy można było pana Kamieniarza odsunąć. Skoro wiec przesłanki istniały, to dlaczego organ prowadzący, czyli prezydent, tego nie uczynił? Żaden dyrektor, w żadnej placówce, przez trzy lata nie utrzymałby swojego stanowiska, gdyby organ prowadzący miał merytoryczne podstawy do tego, by odwołać daną osobę ze stanowiska - mówiła przewodnicząca Rady Rodziców.

  Absolwenci piszą list w sprawie dyrektora Wiktora Kamieniarza  - Kolejna rzecz dotyczyła działalności Kamieniarza w mediach społecznościowych, gdzie szeroko i często krytykuje decyzje podejmowane przez władze miasta. Przypomnę tylko jedno z orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego (3.02.2016), w którym wskazano, że krytykowanie organu prowadzącego nie może być podstawą do zwolnienia go. Utrata zaufania też nie może być powodem do odsunięcia dyrektora - wskazywała Przykucka.

  Przedstawiciele Rady Rodziców i nauczycieli nie zamierzają składać broni. Jak już informowaliśmy, wysłali petycję do wielu instytucji, w strukturach których działa Koszalin albo które mają wpływ na system oświatowy i edukację w kraju: do Związku Miast Polski, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Fundacji Rodzice Mają Głos, Zarządu Unii Metropolii Polskich, Głosu Nauczycielskiego, Fundacji Przestrzeń dla Edukacji. I właśnie za pośrednictwem Związku Miast Polskich liczą na mediacje między prezydentem a gronem stojącym w obronie dyrektora.

  Co dalej z dyrektorem II LO Wiktorem Kamieniarzem? Prezydent Koszalina ma 48 godzin na decyzję  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  POLECAMY

  MAMA I JA Szukamy mamy z dzieckiem na okładkę gazety!

  MAMA I JA Szukamy mamy z dzieckiem na okładkę gazety!