MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest pomysł na przebudowę ul. Koszalińskiej i trasę rowerową

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Ul. Koszalińska stanowi przedłużenie ul. Władysława IV w kierunku osiedla Jamno - Łabusz, sięga od węzła S6 aż do rozwidlenia dróg w centrum Jamna, gdzie skręca się koło orlika w kierunku Łabusza
Ul. Koszalińska stanowi przedłużenie ul. Władysława IV w kierunku osiedla Jamno - Łabusz, sięga od węzła S6 aż do rozwidlenia dróg w centrum Jamna, gdzie skręca się koło orlika w kierunku Łabusza Radek Koleśnik
Miasto Koszalin ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej ul. Koszalińskiej w ramach rozbudowy ul. Władysława IV. Oferty są przyjmowane przez koszaliński ratusz do 25 czerwca.

Chodzi o odcinek drogi wojewódzkiej, który zaczyna się na wysokości węzła S6 na ul. Władysława IV, za zjazdem w kierunku os. Jamno - Łabusz i prowadzi w kierunku centrum osiedla, do skrzyżowania koło tutejszego orlika. To około dwa kilometry, które mają być przebudowane. To ma być nie tylko nowa droga, ale też chodniki i ścieżka rowerowa oraz oświetlenie.

Rozwiązanie pozwoli na poprawę bezpieczeństwa na trasie, ale też na kontynuację drogi rowerowej, która została zbudowana podczas inwestycji na ul. Władysława IV. Dziś droga rowerowa kończy się za zjazdem z węzła, na jezdni. Niezbędna jest więc jej kontynuacja, bądź w kierunku oczyszczalni ścieków, skąd w przyszłości ma prowadzić droga rowerowa do przeprawy Koszałka (po wałach przeciwpowodziowych), bądź wzdłuż wspomnianej ul. Koszalińskiej. Jednak, by można było przystąpić do realizacji tego zadania konieczne jest przygotowanie dokumentacji.

Wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał na to czas do 26 marca przyszłego roku. Po tym terminie będzie można ogłosić przetarg na budowę. Finansowanie? Miasto szuka rozwiązań. Być może, podobnie, jak przy przebudowie ul. Władysława IV, gdzie udało się uzyskać ok. 80% wsparcia od marszałka województwa, w tym przypadku będzie podobnie, zwłaszcza, że to kontynuacja inwestycji drogowej na ul. Władysława IV.

Trwa remont koszalińskiego amfiteatru. Jak przebiegają prace? Zobaczcie najnowsze zdjęcia!Planowany zakres inwestycji, którą ma wykonać Budimex, to widownia na ok. 4000 miejsc z możliwością wydzielenia widowni na 987 osób na potrzeby imprez rekreacyjnych; wymiana siedzisk na drewniane z oparciami; wymiana nawierzchni sceny i schodów po bokach sceny; likwidacja dachoekranu (dach pozostanie ten, który jest); nowe światła, nagłośnienie i zaplecze sceny oraz zagospodarowanie terenu.

Trwa remont amfiteatru w Koszalinie. Jak przebiegają prace? ...

Zobacz także: Postęp prac na terenie amfiteatru w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński