Jeździectwo > Kamil Rajnert i Hubertus Biały Bor triumfują w Pucharze Polski w WKKW

Kamil Rajnert wygrał Puchar Polski seniorów.
Kamil Rajnert wygrał Puchar Polski seniorów. Fot. Jacek Wójcik
Kamil Rajnert w klasyfikacji indywidualnej i Hubertus Biały Bór w zespołowej zwyciężyli w Pucharze Polski we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

Zmagania o Puchar Polski zakończyły się zawodami finałowymi w Walewicach. Rozegrano pięć konkursów. W najtrudniejszej serii CNC** triumfował Kamil Rajnert z Hubertusa Biały Bór na Malcolmie przed Jerzym Lipkowskim z SKJ Sopot na Nokii i klubową koleżanką Joanną Żuk na Maderze. Rajnert zajął również czwarte miejsce na Ebonicie.

Zdobyte punkty zapewniły Rajnertowi triumf w końcowej klasyfikacji pucharowych zmagań. Przypomnijmy, że przed Walewicami był trzeci. Rajnert zdobył w sumie 156 pkt i wyprzedził J. Żuk (148 pkt - awans z czwartej pozycji) oraz J. Lipkowskiego (126 pkt - awans z 13. pozycji).

W serii CNC* w finałowych zawodach najlepszy był Tomasz Wolski (Dragon Nowielice) na koniu Wolter, co zapewniło mu zwycięstwo w PP juniorów. Prowadzący przed ostatnimi zawodami Jakub Jarecki z Hubertusa Biały Bór był w nich trzeci na Młodej Damie i tę samą lokatę zajął w punktacji końcowej PP. Piąta w Walewicach na Fleur de Lille i siódma w pucharze była Aleksandra Malicka z Dako Galant.

Klasę P w Walewicach wygrał Piotr Piasecki (Trawers Warszawa) na Ferrero, a dziewiąty był Jacek Kowerski z Dako Galant na Menadzie. Ten sam zawodnik uplasował się na szóstej pozycji w klasie L na Gralu. Tu triumfował Krzysztof Jawid (ZKS Drzonków) na Top Mes. Klasę LL wygrała Katarzyna Piasecka (Trawers) na Fatimie.

W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski zdecydowane zwycięstwo odniósł Hubertus. Białoborzanie zdobyli 258 punktów i wyprzedzili KJ OSK Jaroszówka (174 pkt) oraz Dako Galant Skibno (150 pkt).