Jeździectwo: Paweł Spisak najlepszy w rankingu WKKW za 2011 rok

Paweł Spisak, został zwycięzcą Topol Rankingu Zawodników WKKW (wszechstronny konkurs konia wierzchowego) za rok 2011. Klub którego barw broni, JKS Dako Galant Skibno, wygrał klasyfikację klubową.

W Rankingu Zawodników WKKW 2011 w kategorii seniorów sklasyfikowanych zostało 114 jeźdźców. Paweł Spisak, który w tym roku wywalczył sobie kwalifikację olimpijską, zdobył 309 punktów.

Drugi Paweł Warszawski (WKJ Gabon Walewice) zdobył 229 pkt. Trzecie miejsce zajął Łukasz Kaźmierczak (SKJ Gryf Biały Bór) - 222 pkt. W czołówce był jeszcze Kamil Rajnert (KJ Hubertus Biały Bór), któremu 133 pkt dały piątą lokatę.

Wśród młodych jeźdźców najwyżej uplasował się Jerzy Lipkowski z Sopockiego Klubu Jeździeckiego (88 pkt).Na szóstej pozycji uplasował się Mateusz Kiempa z Hubertusa (38 pkt). Sklasyfikowano 31 zawodników.

Najlepszym juniorem w 2011 r. został Michał Knap (Zielonogórski Klub Sportowy) przed klubową koleżanką Joanną Skibińską oraz Agatą Jodko ze Stragony. Na miejscach 26-28 sklasyfikowana została Marta Kosik z Hubertusa.

W klasyfikacji klubowej zestawione zostały wyniki 73 klubów. Dako-Galant zdobył 402 pkt i wyprzedził Gabon Walewice (389 pkt) i Trawers Warszawa (361 pkt). Szóste miejsce zajął Hubertus (238 pkt), a siódme Gryf (222 pkt).