Jeździectwo > Piękny finisz Pawła Spisaka

Paweł Spisak z JKS Dako-Galant Skibno na Weriuszu zajął 19. miejsce w olimpijskich zmaganiach we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Po próbach ujeżdżenia i terenowej urodzony w Koszalinie jeździec zajmował 31. miejsce mając na koncie 82,70 pkt karnych.

W ostatniej próbie skoków Spisak zaprezentował się znakomicie. Po pierwszym bezbłędnym przejeździe (w limicie czasu), awansował na 25. miejsce, kwalifikując się do finałowego nawrotu. W nim także zaprezentował bardzo dobrą dyspozycję, powtórnie kończąc swój przejazd w normie czas i bez zrzutek, co dało mu awans o kolejne sześć miejsc. Ostatecznie zakończył drugi w karierze olimpijski występ na 19. pozycji. Przypomnijmy, że 4 lata temu w Atenach, w swoim debiucie był 66.

Drugi z Polaków startujących w Hongkongu, gdzie rozgrywane są jeździeckie konkurencje IO Pekinie 2008, Artur Społowicz, został sklasyfikowany na 52. pozycji. Jeździec LKJ Moszna zaliczył aż trzy zrzutki i przekroczył limit czasu. Zawody zakończył z wynikiem 154,40 pkt karnych.

Złoty medal zdobył Niemiec Heinrich Romeike na Mariusie (54,20 pkt karnych). Druga była Ameryknka Gina Miles (56,10 pkt karnych), a trzecia Brytylka Cristina Cook (57,40 pkt karnych).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Niemcy przed Australijczykami i Brytyjczykami. W niemieckiej ekipie startowali: Peter Thomsen na The Ghost Of Hamish,Frank Ostholt na Mr. Medicott, Heinrich Romeike na Mariusie, Ingrid Klimke na Abraxxas i Andreas Dibowski na Butts Leon. Warto dodać, że ostatni z wymienionych jest trenerem-konsultantem P. Spisaka.