Jeździectwo/WKKW > W Bialym Borze walczyli o tytuły (zdjęcia)

Jeźdźcy Hubertusa Biały Bór odgrywali czołowe role w Mistrzostwach Polski Młodych Koni we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, które zakończyły się w niedzielę w Białym Borze.

MPMK rozgrywano w ramach krajowych zawodów w klasach L, P i CNC*. Równocześnie wyłoniono mistrzó Pomorza Zachodniego w kategoriach juniorów młodszych, juniorów i seniorów.

W serii jednogwiazdkowej dominowali reprezentanci Hubertusa. Zwyciężyła Joanna Żuk na klaczy Rabacja przed Tadeuszem Kozakiewiczem na Rajcy. Trzeci był George Koch (Niemcy) na Ascacie. Czwarte miejsce zajął Kamil Rajnert (Hubertus) na ogierze Sex, a siódmy był Jacek Kowerski (Dako Galant Skibno) na Menadzie.

W klasie L Marta Kosik (Hubertus) na Ordonie przed Niemką Sophią Wilfert na Ex Libera i Piotrem Piasecki (Trawers Warszawa) na Avanti PP. Szósty był T. Kozakiewicz na Kalifie.

Klasę P wygrała amazonka z Niemiec Katja Meinecke na Abingtonie przed Martą Dziak-Gierlicz (LKS Białka) na Rabacie i Tomaszem Wolskim (Dragon Nowielice) na Wolterze.

W MPMK w kategorii 6-latków pierwsza była Rabacja pod J. Żuk, a w 5-latkach Defnicja pod K. Rajnertem. W końcowej klasyfikacji koni 6-letnich drugie miejsce zajął Rajca pod T. Kozakiewiczem, trzecie Sex pod K. Rajnertem. W kategorii koni 5-letnich czwarty był Jak Chef pod K. Rajnertem, a szósta Atrakcja pod Pawłem Spisakiem (Dako Galant).

Zawody 4-latków wygrała Pasja pod Jackiem Gałczyńskim (RKJ Racot). Drugie miejsce dla J. Żuk i Hanili, a trzecie dla Mateusza Kiempy (Hubertus) i Don Juana.

Wyniki Mistrzostw Pomorza Zachodniego: juniorzy młodsi - 1. M. Kosik i Ordon, 2. Sara Śnioch (Dako Galant) i Tamburynek; juniorzy - 1. T. Wolski i Wolter, 2. Dawid Pasek (Dragon) i Czarodziejka; seniorzy - 1. J. Żuk i Rabacja, 2. T. Kozakiewicz i Rajca, 3. K. Rajnert i Sex.