Jezioro Tarnobrzeg - AZS Koszalin 77:68. Zaskakująca porażka

Archiwum
Zawodnicy AZS'u Koszalin ulegli Jezioru Tarnobrzeg.
Zawodnicy AZS'u Koszalin ulegli Jezioru Tarnobrzeg. Archiwum
Po raz kolejny drużyna AZS'u Koszalin nie poradziła sobie z koszykarzami Jeziora Tarnobrzeg. O wszystkim zadecydował już początek spotkania.

Gracze z Koszalina fatalnie rozpoczęli pierwszą kwartę. Po niecałych trzech minutach tracili już 7 punktów do ekipy z Tarnobrzegu. Na zakończenie kwarty przewaga wzrosła do 9 punktów.

AZS w drugiej kwarcie wziął się w garść i zaczął odrabiać straty, zbliżając się nawet na jeden punkt (17:18). Akademicy nie mogli jednak objąć prowadzenia. W pierwszej połowie zdecydowanie wyróżniającym się graczem był Sek Henry, który zdobył 14 punktów i to z nim największe problemy mieli nasi rywale.

W trzeciej kwarcie mecz był wyrównany, nadal jednak gracze AZS'u nie mogli wyjść na prowadzenie i wszystkim zadecydować miała ostatnia kwarta.

Niestety, na dziesięciopunktowe prowadzenie zespół Jeziora nie pracował zbyt długo. To ustawiło przebieg spotkania, a koszykarze z Koszalina nie mieli szans na odrobienie strat. Gospodarze nie pozwolili im na to i cały mecz zakończył się wynikiem 77:68.

Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS Koszalin został Sek Henry zdobywając 21 punktów.

Już w niedzielę AZS będzie miał okazję do rewanżu w meczu Pucharu Polski. Początek meczu z Jeziorem Tarnobrzeg o godz. 18.