Judo: Dobry występ gwardzistów

(wok)
Wojciech Kukliński
W Bytomiu odbył się Puchar Polski juniorów w judo. Znakomity występ zanotowała reprezentantka Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin.

Wychowanka trenera Cezarego Wojniusza w zmaganiach kategorii wagowej do 63 kg zajęła trzecie miejsce.

W pierwszym starciu pokonała Magdalenę Szadurę (AZS AWF Wrocław). Następnie spotkała się z zawodniczką gospodarzy, Sonią Lniany (Czarni Bytom). Ten pojedynek rozstrzygnęła przed czasem. W trzecim starciu zmierzyła się z aktualną mistrzynią kraju, Natalią Czaplicką (AZS AWF Gdańsk). Koszalinianka przegrała przez ippon.

Czaplicka w finale łatwo (10:0) rozprawiła się z Agnieszką Prus (Gwardia Warszawa), a Lickun w pojedynku o brąz wygrała przed czasem z Aleksandrą Langiewicz (Koka Jastrzębie Zdrój). Szansę na medal miała także Iwona Głowacka. Judoczka Gwardii walczyła w wadze do 44 kg. Koszalinianka doznała porażki (0:7) w pierwszym starciu z Martą Habartą (Gwardia Bielsko-Biała). Później, w repesażach pokonała przez ippon Anna Draczyńską (UKJ 225 Warszawa), by w pojedynku dającym model ulec Aleksandrze Mendyce (MOSiR Mysłowice).

Głowacka ostatecznie swoje zmagania zakończyła na piątej pozycji. W rywalizacji judoków wystąpił Norbert Paszkowski. Gwardzista w kategorii wagowej do 81 kg uplasował się na siódmej pozycji.