Judo: Samuraje walczyli w Elblągu

Jakub Bindas na najwyższym stopniu podium.
Sześć medali i szóste miejsce drużynowo, to dorobek 15-osobowej ekipy Klubu Judo Samuraj Koszalin podczas Otwartych Mistrzostw Elbląga dzieci i młodzików.

W grupie dzieci, w wadze do 40 kg, bezkonkurencyjna była Dagmara Paszkowska. Zdobyła ona również drugie miejsce w zmaganiach młodzików w tej samej wadze.

Zacięte walki obejrzano w wadze do 34 kg, w której walczyły cztery samurajki. Najlepszą okazała się Julia Koślak pokonując w finale klubową koleżankę Anikę Łozińską. Piąte miejsce wywalczyła Magdalena Grzybowska. W tej wadze walczyła również Paulina Berda.

W innych kategoriach piąte lokaty przypadły Gabrielowi Tesce (55 kg) i Grzegorzowi Babireckiemu (27 kg). W grupie dzieci startowali również inni podopieczni trenerek Ilony Chruszcz i Mileny Parchety, jednak odpadli już w walkach eliminacyjnych.

W grupie młodzików najlepszy występ zaliczył tegoroczny wicemistrz Polski młodzików, Jakub Bindas. Podopieczny trenera Andrzeja Adamskiego nie dał szans przeciwnikom i zdobył złoty medal do 73 kg. Na najniższym stopniu podium do 50 kg stanął Gracjan Żbik.