Judo: Starty Samuraja i Gwardii Koszalin pozostawiają niedosyt

(kmb)
Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, która odbywa się w Łodzi, koszalińscy judocy otarli się o medale. archiwum

Dagmara Paszkowska z Samuraja (kat.44 kg) zajęła 5. miejsce. - Podczas walki w eliminacjach. z dwukrotną Mistrzynią Polski Dominiką Jankowiak (Juwenia Wrocław) sędziowie nie ocenili dwóch poprawnie wykonanych rzutów - skomentował trener Andrzej Adamski.

Po swojej walce odpadła Aleksandra Gadomska (Gwardia Koszalin, kat. 48 kg). 5. miejsce zajęła z kolei Małgorzata Głowacka (Gwardia, kat. 57 kg) a 7. Helena Astramowicz (Samuraj, +70 kg).

- Mimo że zawodniczki Koszalina nie zdobyły medalu, walczyły z sercem i dały z siebie wszystko - powiedział A. Adamski. - Mamy jedynie uwagi do sędziów. W judo werdyktu nie można zmienić nawet po złożonym proteście - dodał.

Wśród juniorów na 5. miejscu zawody skończyli Patryk Rusin (Gwardia, +90 kg) i Robert Grzegorczyk (Samuraj, kat. 66 kg). Kamil Ciesiołkiewicz i Michał Gniady (obaj Gwardia) przegrali z kolei upomnieniem jedną żółtą kartką i odpadli z turnieju .

- Szkoda i chłopaków gdyż zasłużyli na medal - powiedział Cezary Wojniusz, trener Gwardii. - Człowieka nie ocenia się, ile razy się przewróci, ale ile razy się z tego podniesie. O nich jestem spokojny, bo to przecież medaliści MP i Pucharów Polski - dodał.

Przed koszalińskimi zawodnikami Puchar Europy, który w dniach 20-23 lipca odbędzie się we Wrocławiu. Powołana została na nie Sandra Lickun (Gwardia, kat. 70 kg).