Julia Stasiuk ze złotem mistrzostw Polski, trzy brązy dla Szczecinka

Julia Stasiuk została w Kartuzach nie tylko mistrzynią Polski, ale także najlepszą juniorką zawodów. archiwum/Sporty Walki Bałtyk Koszalin
Pierwszy start w zawodach rangi mistrzowskiej w drugim półroczu br., mają za sobą kickbokserzy z regionu.

W Kartuzach rywalizowali o medale mistrzostw Polski juniorów, seniorów i weteranów w formule kick light. W MP wystartowało łącznie 258 osób z 80 klubów. Nasi kickbokserzy wywalczyli cztery medale.

Na najwyższym stopniu podium w rywalizacji juniorek do 60 kg, stanęła Julia Stasiuk (Sporty Walki Bałtyk Koszalin). Dodatkowym wyróżnieniem było miano najlepszej juniorki MP!

Z dobrej strony w grupie seniorów do 94 kg pokazał się jej klubowy kolega, Filip Chmera. Zawodnik posiadający na koncie wiele osiągnięć w kategorii juniorów, zajął 5. miejsce, ale postawił duży opór dominatorowi tej wagi, Michałowi Grzesiakowi (Center Team Odolanów).

Trzy brązowe medale przywieźli zawodnicy KSW Szczecinek. Wśród seniorów do 74 kg na podium stanął Brajan Doliński, w gronie juniorów do 89 kg Amadeusz Bakuła, a w grupie weteranów powyżej 94 kg trzeci był Łukasz Szerszeń.

Niemal trzystu kolarzy wzięło udział w „Tour de Koszalin”, finałowej rundzie zawodów kolarskich „Velo Baltic”.

Tour de Koszalin. Kolarze ścigali się dookoła Góry Chełmskie...