Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kabareton w Koszalinie. Zobacz kto wystąpi [ZDJĘCIA]

Joanna Krężelewska
W najbliższą sobotę, 28 lipca, o godz. 19.45 rozpocznie się pełna humoru impreza, która rozsławia Koszalin w całej Polsce - XXIV Festiwal Kabaretu. Imprezę pokaże na żywo telewizja Polsat. Sprawdziliśmy, kto będzie bawić publiczność w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej oraz telewidzów.

Kabaret Młodych Panów
Premiera ich pierwszego programu „My naprawdę chcemy pracować" odbyła się w październiku 2004 roku podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Grupę tworzą: Robert Królczyk, Mateusz "Banan" Banaszkiewicz, Bartosz Demczuk i Łukasz "Kaczor" Kaczmarczyk. Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele.

Smile
Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier i Michał Kincel. O sobie mówią: „Preferujemy skecze obyczajowe, bazujące na humorze sytuacyjnym oraz na charakterystycznych postaciach. Lubimy bawić się formą. Szukamy absurdów życia codziennego i przenosimy je na scenę. Uwielbiamy śpiewać, jeden z nas nawet potrafi, dlatego też naszą silną stroną jest piosenka kabaretowa. Unikamy humoru politycznego bo po co parodiować komedię.”

Jurki
Kabaret pochodzi z Zielonej Góry. Istnieje od 1994 roku, a tworzą go: Agnieszka Marylka Litwin, Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin.
Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji. „Święta polskie” - to ich najnowszy program.

Rak
Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek: „Od wielu lat występujemy na estradach dla ludzi, którzy pragną odrobiny wytchnienia, chcą się dobrze i beztrosko pobawić. Estrada to dla nas nie tylko sposób na życie, ale także zabawa, hobby i możliwość spotykania się z interesującymi ludźmi na całym świecie. Kolejne występy przynoszą nam wiele satysfakcji zawodowej, dlatego gorąco chcemy podziękować wszystkim tym, którzy przez te wszystkie lata nas wspierali, lub dodawali twórczej siły. Przyjęliśmy zasadę, że jeśli przez minutę na widowni nie pada salwa śmiechu, to coś powinniśmy zmienić.”

Koń Polski,
Ekipa założona w 1985 roku z inicjatywy Leszka Malinowskiego. Kabaret powstał w środowisku akademickim Wyższej Szkoły Inżynierskiej (obecnej Politechniki Koszalińskiej). W 1985 grupa zdobyła Grand Prix Uniwersytetu Jagiellońskiego na tamtejszym przeglądzie studenckim PaKA. Kabaret współtworzył też seriale TVP Badziewiakowie i Skarb sekretarza (oraz jego pełnometrażowej wersji Jest sprawa...). Najsłynniejsze polskie małżeństwo – Marian i Hela (Waldemar Sierański i Leszcze Malinowski).

Sławomir
Gwiazdą muzyczną Festiwalu Kabaretu będzie Sławomir. 7 kwietnia ubiegłego roku ukazała się jego debiutancka płyta studyjna „The Greatest Hits”, która pokryła się platyną, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy. Singel „Miłość w Zakopanem” uplasował się na 4. pozycji na liście najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich radiostacjach. W tym roku płytę promuje singiel „Ty mała znów zarosłaś”. Jest liderem zespołu koncertowego Trzymamy się Zapały, w którego skład wchodzą: Piotr Aleksandrowicz, Robert Kurpisz, Dawid Motyl, Michał Przybyła i Magdalena Kajrowicz-Zapała

Kabaret Chyba
Pochodzący z Wrocławia Kabaret Chyba to bez wątpienia najlepszy i najzdolniejszy kabaret młodego pokolenia. Na ogólnopolskiej scenie zabłysnął w 2010 roku, kiedy to zgarnął nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce: wygrał słynny krakowski festiwal PAKA, zdobył Grand Prix na festiwalu Przewałka w Wałbrzychu, był laureatem na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. Od tamtej pory jest znany i ceniony zarówno przez publiczność jak i kabaretowe środowisko.
Od stycznia 2016 kabaret tworzy trzech utalentowanych artystów: Piotr Gumulec, Jakuba Krzak i Krzysiek Wilkosz.

Kabaret z Konopi
Kabaret z Konopi istnieje od 2005 gdzie podczas kieleckiego KOKSu zdobył pierwszą Nagrodę Publiczności.
Działalność estradowa stała się ich pasją i sposobem na życie. Kabaret zdobył kilkanaście Nagród Publiczności oraz jest laureatem kilkudziesięciu festiwali kabaretowych takich jak: KOKS, PKS, Dowcipakery, Mulatka, Fermenty, PAKA, Kopytko, Festiwal Dobrego Humoru, Zostań Gwiazdą Kabaretu, Japko itp.

Polefka
Kabaret Polefka założony został przez grupę przyjaciół, których połączyła pasja śmiania się i dzielenia się tym śmiechem z innymi. W swoim premierowym programie "Reklamacja" Kabaret Polefka przedstawia scenki rodzajowe z zakresu stosunków międzyludzkich, tych trudnych oraz tych prostych, które czynimy trudnymi na własne życzenie. "Coś pan mącisz!" - mówi bohater. Bo mącimy, my, Polacy - ale najcudowniej na świecie mącimy. Dlatego Kabaret Polefka, stąpając po kruchym lodzie polskiego absurdu, pokazuje w przezabawny sposób nasze problemy w relacjach damsko-męskich, w sytuacjach zawodowych czy zwykłych, codziennych, kiedy to przychodzi człowiek do człowieka, jak ta koza do woza, i o - gały z orbit wyszły. A to po ludzku trzeba, z uśmiechem... i z kopertą.

Para nr 2
Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk to dwie osobistości sceny kabaretowej. Ewa, kiedyś z kabaretu Limo, teraz na solowej ścieżce. Kaczor z Kabaretu Młodych Panów i Muzycznego Trójzębu Neptuna. Tym razem połączyli siły i zagrają autorski, nowy materiał. Mieszanka skeczy, monologów, piosenek, stand up’u i improwizacji opracowana przez te dwie szalone głowy to mieszanka wybuchowa gotowa rozśmieszyć każdego do łez.

Szymon Łątkowski
Szymon Łątkowski uprawia różne formy solowej działalności scenicznej związanej z gatunkiem komediowym. W swoich występach łączy różne formy - monolog, monodram etc. Pierwsze kroki sceniczne stawiał m. in. na Poznańskich Wieczorach Kabaretowych oraz Poznańskich Spotkaniach Kabaretowych.
Tak rozpoczyna się notka o Szymonie Łątkowskim w internetowej Encyklopedii Kabaretu. Dołączony jest do niej imponujący zbiór nagród, jakie artysta zdobył w ostatnich latach. Są wśród nich te najbardziej prestiżowe, m.in. tytuł Króla Łgarzy na Ogólnopolskim Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, pierwsze miejsce na Bałtyckich Nocach Kabaretowych, główna nagroda podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Parodii i Pastiszu w Olsztynie, wyróżnienia na Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie...
Popularność zdobył programem programem "Sam przeciwko Polsce".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!