Kacper Kozłowski już po debiucie. Kierunek - mistrzostwo Belgii

Jakub Lisowski
Kacper Kozłowski wszedł na boisko w 89. minucie przy stanie 4:0 dla swojego zespołu fot. rusg.brussels
Piłka nożna. Kacper Kozłowski we wtorkowy wieczór zadebiutował w lidze belgijskiej. Wszedł w końcówce spotkania jego Union Saint-Gillois.

Kozłowski 5 stycznia został przez Pogoń sprzedany do angielskiego Brighton, ale mógłby nie uzyskać pozwolenia na pracę w Anglii, więc automatycznie został wypożyczony do belgijskiego USG, klubu partnerskiego Brighton.

W ostatni weekend belgijska ekstraklasa wznowiła rywalizację. Sobotni mecz USG z RFC Seraing został przerwany po I połowie z powodu mgły. Lider prowadził już 2:0. Spotkanie dokończono we wtorkowy wieczór. Koledzy Kozłowskiego zdobyli dwie kolejne bramki, więc w 89. minucie szansę debiutu otrzymał 18-letni Kacper Kozłowski. W 95. minucie arbiter zakończył mecz.

USG utrzymał dużą przewagę w tabeli. Ma aż 7 punktów przewagi nad Club Brugge, a 10-11 oczek nad Royal Antwerp i Anderlechtem Bruksela.

Przed drużyną Kozłowskiego teraz niedzielny mecz u siebie z Genkiem, gdzie 2,5 roku wcześniej trafił z Pogoni Jakub Piotrowski, ale nie przebił się tam do podstawowego składu. Obecnie Genk zajmuje 8. lokatę.