MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kadeci z Białego Boru mieli obóz szkoleniowy. Dali z siebie wszystko [ZDJĘCIA]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
W Zespole Szkół Nr 7 w Białym Borze minął ostatni dzień obozu szkoleniowego.
W Zespole Szkół Nr 7 w Białym Borze minął ostatni dzień obozu szkoleniowego. ZS nr 7 w Białym Borze
W Zespole Szkół Nr 7 w Białym Borze minął ostatni dzień obozu szkoleniowego 2024.

Obiekty szkoły w Białym Borze po raz kolejny, na czas trwania obozu, zamieniły się w koszary, a młodzież miała okazję sprawdzić się w wielu ważnych wymiarach przyszłej pracy w służbach mundurowych czy w bezpieczeństwie wewnętrznym i ratownictwie.

Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Uczniowie poszczególnych klas zostali podzieleni na kilka pododdziałów o charakterystycznych nazwach: Alfa, Bravo, Charlie, Delta, Echo oraz Foxtrot.

Uczestnicy obozu pogłębili wiedzę i sprawdzili swoje umiejętności w obszarach technik interwencji policyjnych, podstaw kierowania ruchem drogowym, technik kryminalistyki, topografii. Ponadto mieli okazję sprawdzić się na sprawnościowym torze przeszkód, poznali metody poszukiwania osób zaginionych i podstawy medycyny pola walki. Kadeci wzięli także udział w szkoleniu ogniowym, zajęciach z samoobrony, a także mieli możliwość pograć na polu PaintBall w Bornem Sulinowie. Grafik zajęć był niezwykle różnorodny i pełen niespodzianek.

Ponadto grupa uczniów z klas bezpieczeństwa wewnętrznego i ratownictwa swój obóz szkoleniowy odbyła na terenie ośrodka CAMP w Koczale nad Jeziorem Dymno. Młodzież pod czujnym okiem ratownika oraz instruktorów wzięła udział w szkoleniu z ratownictwa wodnego, szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej i sprawdziła się w roli bohaterskich strażaków.

Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie i zmierzyć się z własnymi słabościami. Okazja nadarzyła się ostatniego dnia obozu, kiedy uczniowie musieli wstać o godz. 3:45 obudzeni alarmem, następnie przemaszerowali ok. 7 km i zdobyli Pomorską Górę Piachu (245 m n.p.m.), a całość zwieńczyli festynem rekreacyjno-sportowym, podczas którego wzięli udział w różnych ciekawych konkurencjach, np.: w przenoszeniu rannego przez pole minowe, szybkiej ewakuacji, kryminalnych zagadkach i wielu innych.

Ukoronowaniem zgrupowania był uroczysty apel podsumowujący cztery dni zmagań oraz wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych uczniów. W kategorii „Najlepszy kadet roku 2024” I miejsce zajął Filip Miliwek – uczeń klasy II Oddziału Przygotowania Wojskowego, zaś wśród dziewcząt najlepsza okazała się Alicja Lachowicz – uczennica klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego.

Zespół Szkół nr 7 tym miejscu chce serdecznie podziękować współorganizatorom, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie specjalistycznych zajęć z młodzieżą - 141 Batalionowi Lekkiej Piechoty w Choszcznie z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 8. Koszalińskiemu Pułkowi Przeciwlotniczemu, Okręgowemu Inspektoracie Służby Więziennej w Koszalinie, Zakładowi Karnemu w Starem Bornem, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu Województwa Zachodniopomorskiego, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu Powiatu Szczecineckiego, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu Województwa Zachodniopomorskiego - Oddział Powiatowy w Białogardzie, Szkole Policji w Pile, Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku, Ochotniczej Straży Pożarnej z Koczały i Przechlewa, Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie, Białoborskiemu Centrum Kultury i Rekreacji, Klubowi Sportów Walki w Szczecinku Gminie Koczała.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński