Kajakarstwo > Sukcesy zawodników ze Szczecinka w Kilonii

36. regaty kajakowe Kieler Woche w Kilonii tradycyjnie przyniosły sporo wysokich lokat zawodnikom ze Szczecinek.

Niespodziankę sprawił Mateusz Metkowski, który zdobył dwa brązowe medale. Zawodnik MKKS Darzbór plasował się na trzecich miejscach na dystansach 200 i 500 w kajakowej jedynce.

Świetnie w Kilonii spisał się również wychowanek Darzboru, startujący obecnie w barwach AZS-AWF Gorzów Wielkopolski, Mateusz Bochenek. Zdobył w sumie pięć medali, pokonując plejadę zawodników niemieckich na czele z reprezentantami kraju. Najlepszych zdeklasował w imponującym stylu, zwyciężając w prestiżowym wyścigu na dystansie 100 m na pożyczonym od rywali kajaku.

W ręce M. Bochenka trafił puchar dla najlepszego zawodnika. Warto przypomnieć, że w poprzednim miesiącu Bochenek został brązowym medalistą Długodystansowych Mistrzostw Polski seniorów w konkurencji kajakowych dwójek na dystansie 10 km. Jak poinformował trener Jerzy Krotkiewicz, Mateusz brany jest pod uwagę przy ustalaniu składu reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata.