Kamerun rozbił kadrę Smudy [zobacz zdjęcia]

W efektownej przewrotce Aurelien Chedjou.
W efektownej przewrotce Aurelien Chedjou. Fot. Marcin Bielecki
Reprezentacja Polski pod wodzą Franciszka Smudy przegrała kolejne spotkanie. W Szczecinie przegraliśmy z Kamerunem 0:3. Nasi napastnicy od 388 minut nie potrafią trafić do siatki rywali.

Kilkanaście tysięcy widzów, głośny doping, biało-czerwone trybuny - o takich widokach na stadionie w Szczecinie marzymy. Kibice nie zawiedli. Szkoda, że zawiedli polscy piłkarze. Byli niestety tłem dla rywali. A w zasadzie dla jednego z nich.

Samuel Eto'o, były napastnik Barcelony, z którą dwa razy wgrał Ligę Mistrzów, a obecnie jest piłkarzem Interu Mediolan (z którym też triumfował w Champions League) miał być wielką gwiazdą meczu. Można było jednak zastanawiać się, czy będzie chciał pokazać w Szczecinie coś wyjątkowego. Pokazał. Jego drugi gol to widok, który po biało-czerwonych trybunach polscy fani futbolu zapamiętają najbardziej z wczorajszego widowiska.

Eto'o bardzo szybko mógł wpisać się na listę strzelców, bo już w 3 minucie, ale na posterunku był bramkarz reprezentacji Polski, Łukasz Fabiański.

Potem mecz był dość wyrównany, lecz w 29 minucie Eto'o znalazł się tam, gdzie powinien i po dośrodkowaniu w pole karne z trzech metrów umiejętnie przystawił nogę do piłki, która przeszła między polskimi obrońcami.

W 32 minucie mógł wyrównać Rafał Murawski, który popisał się pięknym strzałem zza pola karnego. Jednak ku rozpaczy kibiców piłka trafiła w poprzeczkę.

A po przerwie Eto'o znów był skuteczny. W 53 minucie dostał piłkę na 15. metrze od polskiej bramki i pięknie zakręcił w lewy róg. Nic więc dziwnego, że gdy schodził z boiska w 80 minucie brawami żegnali go nie tylko polscy kibice.

W 83 minucie świetną okazję na kontaktowego gola zmarnował Robert Lewandowski (bramkarz Kamerunu wygrał z nim pojedynek sam na sam). To się zemściło w 85 minucie, gdy Polaków dobił Aboubakar z 15 metra.