Młodzież Lecha daje radę
Młodzież Lecha daje radę Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. Przepis o grze młodzieżowca przynosi efekty. W zeszłym sezonie po jedenastku kolejkach mieliśmy siedmiu strzelców i tylu samo asystentów z roczników 1998 i młodszych. Teraz na tym samym etapie jest osiemnastu strzelców i piętnastu asystentów.

Występy młodzieżowców w 11. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Jakub Wawszczyk (rocznik 1998) - Cały mecz z Wisłą Płock. Zobaczymy czy miejsce w składzie utrzyma również u nowego trenera.

Cracovia - Sylwester Lusiusz (1999) - Kontuzjowani Pik, Rakoczy i Strózik, więc minuty zebrał Lusiusz. Rozegrał kolejny mecz w pełnym wymiarze czasowym. Tym razem z Górnikiem Zabrze.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Zbiera najwięcej minuty w zespole. 90 minut zaliczył także z Cracovią.
David Kopacz (1999) - Za dużo zmarnował. Dlatego po 63 minutach opuścił murawę. Zmienił go Filip Bainović.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - W nudnym meczu wypadł najlepiej. Przeciw Śląskowi Wrocław zdążył zapisać asystę, zanim trener zdjął go z boiska.
Mikołaj Wasilewski (2001) - Witamy debiutanta! W doliczonym czasie zmienił Klimalę.

Korona Kielce - Grzegorz Szymusik (1998) - W debiucie dał radę, ale w drugim meczu już nie za bardzo. Wynik z ŁKS-em Łódź (1:4) mówi sam za siebie.
Piotr Pierzchała (1999) - Całe spotkanie w Łodzi. Nie upilnował Rafała Kujawy, który ustrzelił hat-tricka.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Jako jedyny młodzieżowiec wystąpił z Zagłębiem Lubin. Trochę za łatwo dał się objeżdżać na prawym boku.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Dobry występ z Wisłą Kraków, choć bez gola czy asysty.
Tymoteusz Puchacz (1999) - Wybraliśmy go do jedenastki kolejki. Miał wiele udanych odbiorów i dryblingów.
Kamil Jóźwiak (1998) - Drugi raz z rzędu w jedenastce kolejki. Strzelił gola i zapisał asystę.
Jakub Moder (1999) - Dał radę w środku pola. Na murawie do ostatniego gwizdka.
Jakub Kamiński (2002) - Miał udział przy jednej z bramek. W końcówce został zmieniony.
Filip Marchwiński (2002) - Wszedł w 80 minucie za Kamińskiego i ustalił wynik na 4:0.
Paweł Tomczyk (1998) - W 84 minucie zastąpił Christiana Gytkjaera.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Znów bez czystego konta. Tym razem przyjął dwa ciosy od Piasta Gliwice. Za trudne okazały się strzały Piotra Parzyszka i Jorge Feliksa.
Michał Karbownik (2001) - Od 71 minuty grał za Luisa Rochę.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - Utrzymał miejsce w składzie i w końcu zagrał jak należy. Niezłe 90 minut z Koroną Kielce.
Piotr Pyrdoł (1999) - Zapisał asystę. Pechowo został nabity też w rękę (wcześniej nie było spalonego?!), co zakończyło się rzutem karnym dla przeciwnika.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - W meczu z Legią Warszawa zaliczył nie tylko 82 minuty, ale i asystę.
Dominik Steczyk (1999) - Na końcówkę wszedł za Milewskiego.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - W trudnym meczu z Rakowem Częstochowa rozegrał pełne 90 minuty.
Marcin Listkowski (1998) - Słaby występ. Już w 41 minucie zmienił go Santeri Hostikka.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - 57 minut z Pogonią Szczecini. Zmienił go Piotr Malinowski.
Michał Skóraś (2000) - Pełne 90 minut na boku.
Kamil Piątkowski (2000) - Drugi występ w tym sezonie. Od 83 minuty grał za Rusłana Babenkę.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Tradycyjnie w pełnym wymiarze czasowym. Z Jagiellonią Białystok dostał kartkę. Jeszcze jedna i będzie przymusowa pauza...

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Okrzepł? Z Arką Gdynia zapisał kolejnego gola.
Mikołaj Kwietniewski (1999) - Po asyście przyszedł czas na gola. W doliczonym czasie dobił Arkę. A na boisku zameldował się w 65 minucie, kiedy zmienił Suada Sahitiego.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - W doliczonym czasie zastąpił bohatera spotkania, Piotra Tomasika.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Był tłem dla rówieśników z Lecha Poznań.
Przemysław Zdybowicz (2000) - Zaliczył 65 minut w ataku. Na końcówkę zmienił go Krzysztof Drzazga.
Marcin Grabowski (2000) - Na boisku do samego końca. Niestety popełniał proste błędy przed własną bramką. To była dla niego surowa lekcja futbolu.
Dawid Szot (2001) - Wystąpił w drugiej połowie. Od 46 minuty biegał zamiast Rafała Janickiego.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Rozegrał cały mecz z Lechią Gdańsk.
Patryk Szysz (1998) - Niewidoczny. W 59 minucie zmienił go Asmir Suljić.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
3 GOLE i 1 ASYSTA: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
2 GOLE i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
3 GOLE: Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE, 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
3 ASYSTY: Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).
2 GOLE: Damian Michalski (Wisła Płock), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin).
1 GOL i 1 ASYSTA: Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
2 ASYSTY: Michał Karbownik (Legia Warszawa), Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Michał Skóraś (Raków Częstochowa).
1 GOL: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Michał Rakoczy (Cracovia), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 ASYSTA: Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Jakub Moder (Lech Poznań), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).