Karate Puchar Polski

(wok)
Wojciech Kukliński
212 zawodników reprezentujących 50 klubów wzięło udział w VI Pucharze Polski Młodzików i Juniorów Młodszych w karate kyokushin.

W zmaganiach młodzików +70 kg udanie walczył Krzysztof Brodziński (Koszaliński Klub Karate Kyokushin), który zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Arkadiusz Jakubowski z Drawska Pomorskiego przed Adrianem Kaliszewskim z Ostrołęki. Na siódmej pozycji został sklasyfikowany Borys Olszewski (Drawsko).

W rywalizacji juniorów do 60 kg piąte miejsce wywalczył Michał Zadrożny (Koszalin). Również piąta, ale w zmaganiach juniorek młodszych wagi +55 kg była Edyta Pawlak (Drawsko). Na ósmych miejscach sklasyfikowani zostali: Michał Bączyk (kata juniorów mł.), Anna Zadrożna (kata młodziczek), Szymon Pokora (kumite, junior mł., 75 kg). Siódmą lokatę w kategorii walk reżyserowanych zajęli Michał Bączyk, Marek Królicki (Koszalin).

Tytuł najlepszego zawodnika przyznano Maciejowi Rohanowi z Krosna oraz Maciejowi Tecjakowi (Łomża).