Karate > Zawodniczka z Koszalina wyróżniona na podsumowaniu sezonu Oyama PFK

Polska Federacja Karate Ranking Oyama dokonała podsumowania 2009 roku. Wśród najlepszych juniorek znalazła się Agnieszka Smogór z Koszalina.

W rywalizacji sportowej wzięło udział 39 klubów, zrzeszonych w federacji. Najlepszymi klubami były Śląski Klub Karate Goliat, Zagłębiowski Klub Oyama Karate i Krakowski Klub Oyama.

Ogłoszony został również ranking najlepszych zawodników Oyama PFK, wybranych spośród 241 finalistów międzynarodowych i ogólnopolskich zawodów sportowych. Trzecie miejsce w rankingu juniorek zajęła Agnieszka Smogór z Koszalińskiego Klubu Oyama Karate, której trenerem jest sensei Marek Mackiewicz (1 DAN).

W 2009 roku A. Smogór została mistrzynią Polski juniorek w kata we Wrocławiu, zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Europy Oyama IKF w kata (Bydgoszcz) oraz trzecie w Pucharze Polski juniorów Oyama PFK w semi-knockdown (Jelenia Góra). Dodajmy, że ranking juniorów wygrali Magdalena Kraszewska (Oświęcimski Klub Sportowy Karate) i Mateusz Kosturek (Rzeszowski Klub Oyama Karate).