Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Karlińskie Wieże Sukcesu: nagrody z jubileuszem w tle [zdjęcia]

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
W piątkowy wieczór Homanit Arena w Karlinie była gospodynią dorocznej uroczystości, która podsumowuje rok w gminie. To też okazja do nagrodzenia wyróżniających się mieszkańców i wskazania planów na najbliższy czas. Tłem wieczoru był zaś jubileusz...
W piątkowy wieczór Homanit Arena w Karlinie była gospodynią dorocznej uroczystości, która podsumowuje rok w gminie. To też okazja do nagrodzenia wyróżniających się mieszkańców i wskazania planów na najbliższy czas. Tłem wieczoru był zaś jubileusz... Radek Koleśnik
W piątkowy wieczór Homanit Arena w Karlinie była gospodynią dorocznej uroczystości, która podsumowuje rok w gminie. To też okazja do nagrodzenia wyróżniających się mieszkańców i wskazania planów na najbliższy czas. Tłem wieczoru był zaś jubileusz...

Na początku spotkania Waldemar Miśko, burmistrz Karlina, przypomniał ogłoszony kilka miesięcy temu program „10 lat, 10 tysięcy”. Celem planu jest, by za dekadę tylu właśnie mieszkańców liczyła gmina Karlino. - Każdą organizację, każde miasto, każdą gminę, tworzą ludzie. To oni są potencjałem danego miejsca. By myśleć o przyszłości, trzeba myśleć zawsze o ludziach – podkreślił Waldemar Miśko. Jest przekonany, że najbardziej efektywny będzie rozwój oparty na pięciu filarach: powszechnej dostępności do żłobków i przedszkoli, nowoczesnym systemie szkolnictwa, który przyciągnie uczniów spoza gminy, stale zwiększanej liczbie mieszkań, wreszcie na rozwiniętym rynku pracy. – Zatrudnienie zwiększają największe w gminie firmy – Homanit i Kospel. Dofinansowanie otrzymał inwestor, który utworzy ubojnię drobiu. Pracę w niej znajdą na początku 84 osoby. Jest też przedsiębiorca zainteresowany utworzeniem fabryki mebli tapicerowanych – zapowiedział. Tyle plany. W podsumowaniu minionych 12 miesięcy najważniejsze były powody do dumy, których dostarczali mieszkańcy gminy. I za to zostali wyróżnieni statuetkami.

Karlińska Wieża Sukcesu nawiązuje do wydarzenia, które odbiło się szerokim echem w mediach na całym świecie – do erupcji ropy naftowej, do której doszło podczas odwiertów 9 grudnia 1980 roku. - Celem nagrody jest z jednej strony promowanie i nagradzanie najlepszych przedsiębiorstw gminy Karlino, inspirowanie rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i zwiększenie konkurencyjności karlińskiego biznesu, a z drugiej wskazanie osób, które energię i wolny czas poświęcają dla dobra i rozwoju naszej małej ojczyzny, które łamią stereotypowe podejście, stając się liderami wśród mieszkańców – wyjaśnia Magdalena Jaworska-Dużyńska z karlińskiego magistratu.

Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport ; działacz społeczny; nagroda specjalna. Co ciekawe, tradycją jest, że żaden z laureatów o nagrodzie nie jest uprzedzony. Dla wszystkich – łącznie z wyjątkową tego wieczoru nagrodą specjalną – zaproszenie na scenę było niespodzianką. Nie brakowało więc zaskoczeń, śmiechu, ale i łez wzruszenia.

W kategorii gospodarczej przyznano cztery nagrody. Wyróżniono Marcina Koprowskiego, szefa firmy Wood Form z Koziej Góry. Firma zatrudnia 25 osób i jest producentem okleiny drewnianej, którą dostarcza producentom mebli. Druga Wieżę otrzymał Zdzisław Jodko z Zakładu Usługowo-Handlowego JOD-KAR. Do głównych obszarów działalności firmy należy odbiór odpadów komunalnych. Kolejną statuetkę burmistrz przyznał Januszowi Mazurowi, prezesowi Stowarzyszenia przy Pałacu w Lubiechowie, który podniósł pałac z ruin, stwarzając nowe możliwości dla całej miejscowości. Ostatnią nagrodę odebrał Marek Anusz, szef zakładu wulkanizacyjnego Rampa.

Pięć statuetek przyznano w kategorii oświata, kultura i sport. Pierwszą odebrał Mirosław Skórka, trener drużyny seniorów MKS Sokół Karlino. Sukcesy trenera „Sokoła” są szczególne i zasługują na uznanie - już na 6 kolejek przed zakończeniem rozgrywek MKS Sokół Karlino zapewnił sobie historyczny awans do IV ligi! To ogromny sukces lokalnego klubu.

Wyróżniona została też Natalia Walczak, młodziutka zawodniczka MLUKS Karlino wróciła z Mistrzostw Europy Kadetek w zapasach z brązowym medalem. Nagrodzony został również trener MLUKS Karlino Wojciech Sadowski. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu MLUKS Karlino został sklasyfikowany w rankingu Sportzona na 1 miejscu, jako najskuteczniejszy klub w Polsce z bilansem 134 wygranych walk w zapasach kobiet.

Powiększyła się też kolekcja Wież Sukcesu dla pięściarzy. Nagrodzony został Mateusz Polski, zawodnik KSW Róża Karlino, który w 2017 r. zdobył m.in. brązowy Medal Mistrzostw Europy Seniorów i tytuł Mistrza Polski Seniorów oraz Tomasz Różański, założyciel i trener KSW „Róża” Karlino.

Społeczników w gminie nie brakuje! W kategorii działalność społeczna nagrodę otrzymała Joanna Pałka - dzięki jej zaangażowaniu Domacyno otrzymało 5 dotacji na działania społeczne. Nagrodzony został też Zbigniew Marcinkowski – kierownik MKS Sokoła Karlino, który dba o stronę organizacyjną i porządek w dokumentach, a także dobrą atmosferę w klubie. Statuetkę otrzymała też Ochotnicza Straż Pożarna Domacyno - strażacy sami zbierali fundusze na nowy wóz. Dzięki osobistemu zaangażowaniu i determinacji prezes Ewy Znaczko, która sama pukała do wielu drzwi szukając sponsorów to, co wydawało się nierealne stało się możliwe i... jest już w garażu domacyńskiej jednostki OSP.

Nagrody specjalne otrzymali: Maciej Raczewski, dyrektor Rajdu Monte Karlino, senator Grażyna Anna Sztark, Jacek Wójcikowski, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Emilia Filipowicz, prezes Zarządu Obiektów Sportowych, Turystycznych i Rekreacyjnych Sp. z o.o.

Ostatnia nagroda była największym zaskoczeniem. Komitet społeczny, którego prace były opatrzone oznaczeniem „Ściśle tajne”, przyznał wyjątkową Wieżę Sukcesu burmistrzowi Karlina, Waldemarowi Miśce. A dokładnie – dwie wieże. Jedną, mierząca ponad metr, drewnianą wieżę wykonała firma Homanit. Drugą – złotą, zamówiła kapituła. Okazją do wyróżnienia był jubileusz burmistrza – 6 lutego 1993 r., czyli 25 lat temu, Waldemar Miśko został po raz pierwszy wybrany burmistrzem Karlina.

Fritz Homann, Honorowy Obywatel Karlina, właściciel firmy Homanit, która zatrudnia ok. 700 osób, wreszcie społecznik, który co rok przeznacza 450 tys. zł. na budowę mieszkań komunalnych w gminie, sponsorem sport, wręczając nagrodę burmistrzowi, powiedział: - Dziś zastanawiamy się, czym jest sukces. Jestem przekonany, że człowiek potrzebuje wizji. Musi w nią wierzyć, ale potrzebuje też motywacji i siły, żeby ją zrealizować. Uważam, że Waldemar Miśko to człowiek z wizją, czego rezultatem jest rozwój Karlina. I to jest sukces!

Zobacz także: Koszalin: Finałowa Gala plebiscytu Głosu Koszalińskiego Sportowy Sukces Roku

POLECAMY:

Studniówki 2018. Tak się bawią maturzyści [ZDJĘCIA]

Śmiertelny wypadek między Podczelem i Bagiczem. Nie żyje jedna osoba

Wataha wilków na dobre zadomowiła się w okolicy Mostowa

Kamery na dworcu PKP są, ale obraz nie jest nagrywany. Sprawę ujawniła ofiara złodzieja

Nietypowe zatrzymanie pijanego kierowcy na krajowej "11" [ZDJĘCIA]

Cmentarz w Koszalinie zostanie rozbudowany. Miasto inwestuje 2,5 mln zł

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo