Karnawałowy bieg, marsz i wyścig na rowerach [zdjęcia]

Najlepsza trójka Karnawałowego Marszu Nordic Walking.
Najlepsza trójka Karnawałowego Marszu Nordic Walking. Jacek Wójcik
Blisko 130 osób spędziło aktywnie czas w sobotę w koszalińskim parku. Biegano z kijkami i bez, po raz pierwszy w karnawałowej imprezie ścigali się rowerzyści.

Karnawałowy Bieg na Dochodzenie

Największą popularnością cieszył się Koszaliński Karnawałowy Bieg na Dochodzenie. Na dystansie 5 kilometrów rywalizowało 66 zawodników i zawodniczek.

Tegoroczny bieg przeprowadzono w nowej formule. Zawodnicy startowali z bonifikatą czasową wynikającą z wieku i płci. Pierwszy na trasę wyruszył 81-letni Kazimierz Bułczyński (TKKF Koszalin). Później w odstępach czasowych w pogoń za panem Kazimierzem ruszali kolejni biegacze.

Faworytem biegu był Mariusz Borychowski (Tupot Ustka) i nie zawiódł. Wygrał przed darłowianinem Janem Rybarczykiem oraz Dariuszem Guzowskim z AHE Łódź. Pierwszą z kobiet na mecie była Irena Samoił-Kowalska z Bobolic.

Karnawałowy Marsz Nordic Walking rozegrano na tej samej, 5-kilometrowej trasie (45 uczestników). Niespodzianki nie było. Podobnie jak w biegu zwyciężył główny faworyt, Mirosław Bierkus (KSM Przylesie Koszalin), wyprzedzając Konrada Buzaka (LO Gdynia) i Henryka Chudego (KS Olszewski i Synowie Sławno).

Wśród pań pierwsza była Dorota Brynkiewicz z Barwic, a na podium stanęły również Ewa Kozak (TKKF Koszalin) i Elżbieta Rychel (Świeszyno). -

Nowością był Koszaliński Karnawałowy Wyścig MTB. Sił na 10-kilometrowej trasie spróbowało 17 rowerzystów ze Szczecinka, Słupska i Koszalina. Wygrał Arkadiusz Głażewski (Chaton Koszalin) przed Marcinem Hemperkiem i Wojciechem Wieczorekiem (obaj Moc Masters Szczecinek).