Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Karta seniora podbija Szczecinek. Już 1000 kart

(r)
Wypełnienie druku zajmuje kilka chwili i pani Zofia Krawczyk stała się właścicielką karty "Aktywni 60 plus” nr 1000.
Wypełnienie druku zajmuje kilka chwili i pani Zofia Krawczyk stała się właścicielką karty "Aktywni 60 plus” nr 1000. Rajmund Wełnic
Tysięczną kartę "Aktywni 60 plus" odebrał w piątek mieszkaniec Szczecinka. To ogromny sukces programu ulg dla seniorów, bo na przekroczenie tej granicy potrzeba było niespełna miesiąca.

Projekt "Aktywni 60 plus" wystartował w Szczecinku oficjalnie z początkiem nowego roku, bo od wtedy posiadacze karty mogą w wielu sklepach, lokalach gastronomicznych, czy punktach usługowych korzystać z bonifikat. Wydawanie kart rozpoczęto jeszcze przed tym terminem.

Pierwszą osobą, która na sesji Rady Miasta 19 grudnia dostała kartę "Aktywni plus 60" była pani Bogusława Dubrawska. W piątek swoją kartę z numerem 1000 odebrała pani Zofia Krawczyk. - Przyznam, że dowiedziałam się o takiej możliwości od mojej siostrzenicy - powiedziała nam. - Karta na pewno się przyda, bo mam niewielką emeryturę, jestem sama i liczę się z każdą złotówką.

Każdego dnia w szczecineckim ratuszu po kartę zgłasza się od kilkudziesięciu do nawet ponad stu osób. Frekwencja zależy zwykle od pogody, gdy jest ślisko, osoby starsze raczej niechętnie wychodzą z domów. Wielu seniorów przyprowadzają także wnuczkowie lub dzieci, które dowiedziały się o programie z mediów.
Pomysł premiowania osób po 60. roku życia ulgami w punkach handlowych i usługowych podpatrzono w Szczecinku w zaprzyjaźnionych Tychach.

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas nie ukrywał, że projekt ma kilka celów. Przede wszystkim sprawić, że w kieszeniach osób starszych zostanie nieco więcej pieniędzy, a z drugiej strony będą one chętniej je wydawać poprawiając koniunkturę na lokalnym rynku. Program miał także w pewien sposób zrekompensować odebranie prawa do bezpłatnych przejazdów autobusami Komunikacji Miejskiej po ukończeniu 70 lat . 70-latkowie zapłacą za bilet jednorazowy 80 groszy (normalny drożeje do 3 zł). Stanie się to formalnie za kilka tygodni po uprawomocnieniu się uchwały Rady Miasta. W ratuszu liczą bowiem, że karta pozwoli zaoszczędzić tyle, że senior nie odczuje biletowej podwyżki.

Rośnie też liczba podmiotów, które zgłaszają się do programu. Przekroczyła już sto sklepów, aptek, instytucji kultury i sportu, lekarzy, fryzjerów, lokali gastronomicznych itp.. Upusty oferowane przez nie posiadaczom karty są różne: od kilku do nawet kilkudziesięciu procent.

Na liście jest np. sieć sklepów Intermarche, która seniorom daje w poniedziałki 5 procent zniżki. Każdy punkt i sklep jest oznakowany nalepką z logo projektu. Dodajmy, że ponad 8 tysięcy mieszkańców Szczecinka ma już ponad 60 lat, taka populacja jest więc atrakcyjna dla każdego biznesu.

Aby dostać kartę wystarczy być mieszkańcem Szczecinka, mieć ukończony 60. rok życia i referacie spraw obywatelskich na parterze ratusza wypełnić krótki druk. Plastikową przypominającą do złudzenia kartę bankomatową drukują od ręki w pokoju nr 4.

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera