Kasia Sobczyk wraca do Koszalina

Rozmawiała Alina Konieczna Zaktualizowano 
Kasia Sobczyk
Rozmowa z Katarzyną Sobczyk, piosenkarką

Katarzyna Sobczyk

Katarzyna Sobczyk

rozpoczęła karierę w 1961 roku w Koszalinie. Dwa lata później odniosła sukces na II Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. W latach 1964 - 1972 była solistką "Czerwono-Czarnych", później śpiewała wraz mężem Henrykiem Fabianem. Wylansowała takie przeboje, jak "O mnie się nie martw", "Nie bądź taki szybki Bill", "Trzynastego", "Mały książę" czy "Biedroneczki są w kropeczki".

- Po latach wraca pani do swojego miasta - Koszalina. Z jakimi refleksjami?
- Z ogromną radością, że znów jestem u siebie. Tu ludzie mają serce na dłoni i w urzędach jakoś łatwiej. Załatwienie numeru NIP poszło szybciej, niż myślałam.

- Tryska pani optymizmem, energią, jakby na przekór ciężkiej chorobie, o której poinformowały media. Stara się pani o tym nie myśleć?
- Ależ o tym nie da się nie myśleć. Ten nowotwór piersi po prostu trzeba wyleczyć i już. Rzeczywiście, z natury jestem optymistką. Chyba łatwiej wtedy się żyje.

- Pani jednak nie było łatwo, zwłaszcza w ostatnich latach.
- Gdy pięć lat temu w Stanach zachorowałam, wielu moich znajomych odsunęło się. Tak bywa w życiu, gdy zdrowie zaczyna się sypać, traci się "przyjaciół".

- Na szczęście w Polsce prawdziwych przyjaciół pani nie brakuje.
- Jest tylu ludzi dobrej woli... Gdy przyleciałam do Warszawy, zatrzymałam się w mieszkaniu piosenkarki Elżbiety Igras. Halinka Frąckowiak załatwiła mi konsultację medyczną. Przyjaciele przygotowują koncert charytatywny w Koszalinie. Bardzo dużo zrobił dla mnie Edward Hulewicz. To dzięki jego zaangażowaniu i dzięki pomocy mojej menedżer Anny Kryszkiewcz z Fundacji Kultury i Edukacji Europejskiej "Alfa-Omega" zaraz po przylocie do kraju otrzymałam nagrodę z Ministerstwa Kultury i Sztuki na 45-lecie mojej pracy estradowej. Te pieniądze pozwolą mi przeżyć.

- Popularna piosenkarka po 16 latach wraca z Ameryki i ma problemy finansowe?
- Na początku mojego pobytu w Chicago miałam ciekawe propozycje, dlatego przedłużałam swój pobyt. Gdy zachorowałam na raka, było dużo trudniej. Na dodatek nie mogłam tyle śpiewać z powodu polipa przy strunach głosowych. A gdy piosenkarka nie śpiewa, traci źródło dochodu.

- Czy jest coś, czego pani żałuje?
- Niczego w życiu nie żałuję, nawet porażek. Bo przecież człowiek się na nich uczy. Nie potrafiłam poradzić sobie z prowadzeniem własnych spraw zawodowych. Nie mam do tego talentu.

- Ale ma pani talent do śpiewania. Który ze swoich przebojów lubi pani najbardziej?
- Wszystkie je kocham jednakowo, to są takie moje dzieci. W przygotowanie każdego utworu włożyłam mnóstwo pracy i serca.

- A największy powód do dumy?
- To mój syn Sergiusz, który też jest muzykiem, mieszka w Koszalinie, ma swoją grupę. Bardzo chciałabym z nim współpracować, może uda się nam nagrać płytę. Miałam szczęście pracować ze znakomitymi autorami, miałam cudowną publiczność. Mam za co dziękować Bogu.

- Dlaczego teraz chce pani zamieszkać w Koszalinie?
- Bo to moje miasto, tu się wychowałam, tu stawiałam pierwsze kroki estradowe. Mieszkałam przy ulicy Findera (obecna ulica Modrzejewskiej - dop. aut.), tego budynku już dziś nie ma.

- I jakie są szanse na swoje "M"?
- Spotkałam się z władzami miasta. Usłyszałam, że mam nie tracić nadziei.

- No właśnie, słowo nadzieja ma dla pani szczególne znaczenie. "Cień nadziei" to tytuł płyty nagranej w Chicago.
- Ja mam mnóstwo nadziei i planów na przyszłość. Teraz wszystko jest w rękach lekarzy. A polscy specjaliści są wspaniali. Wierzę, że mi pomogą.

- Pani Kasiu, my także w to wierzymy. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Materiał oryginalny: Kasia Sobczyk wraca do Koszalina - Głos Koszaliński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 46

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Nie wypowiadaj się na temat jaki ja jestem, bo mnie nie znasz. Po prostu jak dostanie się porządnego kopniaka od życia to człowiek zmienia swoje nastawienie do wszystkiego co go otacza. Najgorsze jest to, że szarak walczy z szarakiem, a kasiaści jak żyją tak żyją i mają wszystko gdzieś. Kołują szaraków, ą my biedujemy.

Do buraka mi brakuje. Jak mi nie pasi mówię prosto z mostu i tyle. A Mieszkania potrzebują bardziej inni niż ja. Mogę poczekać.

zgłoś
L
LIDKA
W dniu 28.07.2008 o 00:34, Gość napisał:

Kto to gada: nie wiesz, że zaczyna się zdanie z dużej litery i zdanie kończy się kropką, więc zamknij ryj zboczeńcu. Postaraj się skumać. że ludzi nie obchodzi co to Koszalin i gdzie on jest. Tutaj ludzi też nie obchodzi, że cisną się w 20 m kw. w 4 osoby, a dzieci już dorastają. Ich też to nie obchodzi, że ktoś jest z Koszalina i "rozsławia" nasze miasto. Chcą mieć tylko odpowiednie mieszkanie i odpowiednie warunki do polskiej wegetacji, gdzie człowiek tyra cały dzień za pare groszy i pracodawca potrafi zrobić w balona kogoś kto się stara. Widać jesteś jednym z tym co trzyma jej stronę. Spad na drzewo. Po za tym twój intelekt znajduje się widać na zbyt niskim poziomie tak ok. pisuaru, więc zanim dotrzesz na mój to trzymaj pysk na kłudkę, bo nie mam ochoty polemizować na temat tego czy tak czy owak. Tak dla twojej wiedzy ludzi nie stać na mieszkania, a jak się starają to czekają po parę długich lat. Mój znajomy czeka już 15 lat i nie ważne, że ktoś wtopił swoją kasę na to, żeby kupić sobie cokolwiek na wszelki wypadek. Grałam śpiewałam jak wrócę to mi dadzą. Po za tym jak mów mój siostrzeniec ; " Nie tutuj".


Jesteś zwykłym burakiem i chyba potrzebujesz lekarza ,albo moze policz do 10-u zanim wypiszesz podobne chamskie slowa.Ja też jestem za tym ,że to ty powinieneś dostać mieszkanie a nie Sobczyk,ale trochę kultury by ci się przydało.
zgłoś
G
Gość

Kto to gada: nie wiesz, że zaczyna się zdanie z dużej litery i zdanie kończy się kropką, więc zamknij ryj zboczeńcu. Postaraj się skumać. że ludzi nie obchodzi co to Koszalin i gdzie on jest. Tutaj ludzi też nie obchodzi, że cisną się w 20 m kw. w 4 osoby, a dzieci już dorastają. Ich też to nie obchodzi, że ktoś jest z Koszalina i "rozsławia" nasze miasto. Chcą mieć tylko odpowiednie mieszkanie i odpowiednie warunki do polskiej wegetacji, gdzie człowiek tyra cały dzień za pare groszy i pracodawca potrafi zrobić w balona kogoś kto się stara.

Widać jesteś jednym z tym co trzyma jej stronę. Spad na drzewo. Po za tym twój intelekt znajduje się widać na zbyt niskim poziomie tak ok. pisuaru, więc zanim dotrzesz na mój to trzymaj pysk na kłudkę, bo nie mam ochoty polemizować na temat tego czy tak czy owak.
Tak dla twojej wiedzy ludzi nie stać na mieszkania, a jak się starają to czekają po parę długich lat. Mój znajomy czeka już 15 lat i nie ważne, że ktoś wtopił swoją kasę na to, żeby kupić sobie cokolwiek na wszelki wypadek. Grałam śpiewałam jak wrócę to mi dadzą.

Po za tym jak mów mój siostrzeniec ; " Nie tutuj".

zgłoś
G
Gość
W dniu 27.07.2008 o 00:11, Gość napisał:

Jak Napisał fan - WITAMY SERDECZNIE !!!!!I do trolli siejących nienawiść. Spadać na drzewo. Pani Kasia latami sławiła Koszalin i teraz, w trudnych chwilach należy jej pomóc !sam jestem świadkiem jak czteroosobowa rodzina ciśnie się na 19m kw. z czego dzieci mają po ok. 15-16 lat. A co do rozsławiania to większość ludzi nie wie gdzie leży nasza "urocza i kochana Polska". Sami rodacy jak się zapyta jakiegoś z południa kraju Koszalin to nie zawsze kojarzą, a jak powie się Mielno to dopiero i błyska myśl w głowie. Ogólnie moim zdaniem amerykanów i nie tylko ich nic nie obchodzi co to jest ten Koszalin, kasa się liczy.Ja sam cisnę się z żoną w kawalerce i ledwo dajemy radę, a dzieci to zapomnij. Więc puknij się fanie w głowę, bo nie wiesz co czynisz i jaki to ściek co napisałeś/łaś* * niepotrzebne skreślić


nawet nie umiesz po polsku sklecisz porządnie parę zdań,mydło i powidlo,więc może lepiej się nie wypowiadaj
zgłoś
R
RychłoWczas

Mogę się załozyć ,że prezydencik Mikietyńsk i tak pomoże i tak pomoże tylko dlaczego zawsze nie temu co trzeba! Mikietyński do Okonka Sobczyk do USA !!!

zgłoś
G
Gość

Jak Napisał fan - WITAMY SERDECZNIE !!!!!

I do trolli siejących nienawiść. Spadać na drzewo. Pani Kasia latami sławiła Koszalin i teraz, w trudnych chwilach należy jej pomóc !

sam jestem świadkiem jak czteroosobowa rodzina ciśnie się na 19m kw. z czego dzieci mają po ok. 15-16 lat. A co do rozsławiania to większość ludzi nie wie gdzie leży nasza "urocza i kochana Polska". Sami rodacy jak się zapyta jakiegoś z południa kraju Koszalin to nie zawsze kojarzą, a jak powie się Mielno to dopiero i błyska myśl w głowie. Ogólnie moim zdaniem amerykanów i nie tylko ich nic nie obchodzi co to jest ten Koszalin, kasa się liczy.
Ja sam cisnę się z żoną w kawalerce i ledwo dajemy radę, a dzieci to zapomnij.

Więc puknij się fanie w głowę, bo nie wiesz co czynisz i jaki to ściek co napisałeś/łaś*

* niepotrzebne skreślić

zgłoś
L
LIDKA
W dniu 18.07.2008 o 20:31, rockpold napisał:

ALE JESTEŚ ZIEJĄCA JADEM>>>BRAK SŁÓW LIDZIAPOWIEDZ, MASZ JAKIŚ PROBLEM ZE SOBĄ??-NADAGRESJA?? nie dostałaś mieszkanka o ktore sie starałaś, chciałaś zrobić karjere piosenkarki i sie nie udało??no poopowiadaj jak to jest??co masz problem z alkoholem, szukasz u innych, zeby tylko siebie wybielić??taka wspaniała jestes??no dalej dowal coś jescze!!


GDYBYM PRACOWAŁA ZA GRANICĄ PRZEZ KILKA LAT,TO PO TO ABY ZEBRAĆ PIENIĄDZE,A NIE HULAĆ-A GDZIE KASIA SOBCZYK MA PIENIĄDZE,PRZECIEŻ TAKA WIELKA PIOSENKARKA TO POWINNA ZAROBIĆ DUŻO WIĘCEJ NIŻ NA KARTOFLACH.WSZYSTKIE GWIAZDY ESTRADY MAJĄ JEDNAK PIĘKNE DOMY KUPIONE ZA SWOJE PIENIĄDZE,A NIE ŻERUJĄ NA INNYCH.
zgłoś
L
LIDKA
W dniu 18.07.2008 o 20:31, rockpold napisał:

ALE JESTEŚ ZIEJĄCA JADEM>>>BRAK SŁÓW LIDZIAPOWIEDZ, MASZ JAKIŚ PROBLEM ZE SOBĄ??-NADAGRESJA?? nie dostałaś mieszkanka o ktore sie starałaś, chciałaś zrobić karjere piosenkarki i sie nie udało??no poopowiadaj jak to jest??co masz problem z alkoholem, szukasz u innych, zeby tylko siebie wybielić??taka wspaniała jestes??no dalej dowal coś jescze!!


NIESTETY NIETRAFIONE POWODZI MI SIĘ BARDZO DOBRZE,MAM PIĘKNY DOM I NIGDY SIĘ NIE STARAŁAM O ZADNE MIESZKANIE,PONIEWAŻ UWAŻAM,ŻE JAK KTOŚ MA PIENIĄDZE TO POWINIEN SOBIE KUPIĆ,A NIE ZABIERAĆ INNYM I KRZYWDZIĆ PRZEZ TO INNYCH,KTÓRYCH NIE STAĆ NA MIESZKANIE.JA JESTEM PO PROSTU UCZULONA BARDZO NA PUNKCIE DZIECI I SZKODA ,ŻE KTÓREŚ Z NICH NIE MAJĄ WARUNKÓW DO NAUKI,BO KASIA SOBCZYK SPRZĄTNĘŁA IM LEPSZE ŻYCIE SPRZED NOSA.TACY JESTEŚCIE DOBRZY TO O TYM POMYŚLCIE ,A NIE O HULAJDUSZACH,KTÓRE UWAŻAJĄ,ŻE WSZYSTKO IM SIĘ ZA DARMO NALEŻY,TYLKO DLATEGO ,ŻE COŚ TAM KIEDYŚ ŚPIEWAŁY.
zgłoś
j
ja

no tak, jeśli to prawda, a fakt mieszkała na findera i wiem w ktorym domu, to powinna dostac to mieszkanie jesli inni dostali.I to nie jest jakaś wybitna sprawa tylko zwyczajnie nagłośniona przez prase.Jeśli nie miała by na nazwisko Sobczyk , to nikt by nie pisał, ze skandal!! Jak inni mieszkańcy dostawali z tamtej okolicy dostawali mieszkania, to nikt nie pisał, ze im sie nie nalezą!

zgłoś
s
spokojny
W dniu 18.07.2008 o 17:30, rockpold napisał:

Wiecie co, czytajac te wpisy sądze, ze tylko Polak potrafi byc taki podły, tak szybko osadza...nie mając pojecia o sytuacji, piszecie te swoje "mądrości z dobrego serdeszka płynące" o biednych dzieciach, o samotnych matkach, o rodzinach z 8 dzieci...ale gdyby to ktores z was dostało mieszkanie, ktore jej sie nalezy bo tak sie dziwnym trafem stało, ze miała mieszkanie w domu na ulicy dawnej Findera ale zostało zrownane z ziemią bo powstała obwodnica i Ci wszysc ktorzy tam mieszkali podostawali mieszkania min. na ulicy wenedów, Pani Kasia nie dostała poniewaz była w tamtym czasie w USA. Wiec moze zanim zaczniecie sie wypowiedac, lepiej zapoznać sie z tematem...P.S. do osoby,ktora wypisuje jak to Kasia strasznie piła i był(jest wredną starą babą), życzę Pani/Panu wszystkiego dobrego mam nadzieje, ze los bedzie łaskawy i za te okropne wpisy nie dostanie pan/pani po tyłku...zło powraca moze nie za 5min ale los potrafi odwdzięczyć sie.pozdrawiam i prosze mniej agresji!!!


niedopatrzenie,ale o mieszkaniu na ulicy Wenedów trzeba było podać wcześniej informację.
zgłoś
P
POLAK

Lidka, gdybys pracowała przez kilka lat np. hiszpanii zbierając kartofle, wracasz i zastajesz miejesce po twoim domu-mieszkaniu zburzone...to czy nie ubiegałabyś sie o mieszkanie skoro nie masz gdzie mieszkać????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
należałoby ci sie jak psu buda..........i nie dla tego, ze jestes wielką piosenkarką czy zbieraczem kartofli.........................pomyśl zanim coś napiszesz....:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

zgłoś
r
rockpold
W dniu 18.07.2008 o 18:07, LIDKA napisał:

LUDZIE ,TO WŁAŚNIE WY JESTEŚCIE PODLI SKORO CHCECIE DAĆ ZA DARMO MIESZKANIE KOBIECIE,KTÓRA PRZEHULAŁA PIENIĄDZE,A KIEDYŚ BYŁA ALKOHOLICZKĄ I WSZYSCY CO KIEDYŚ JĄ SŁUCHALI TO WIEDZĄ,A PZEZ TO RODZINA Z DZIEĆMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI MUSI WEGETOWAĆ W JEDNYM POKOJU BO PRZECIEŻ ,ŻEBY ONA DOSTAŁA TO TRZEBA BYŁO KOMUŚ ZABRAĆ.ALE JESTEŚ ZIEJĄCA JADEM>>>BRAK SŁÓW LIDZIAPOWIEDZ, MASZ JAKIŚ PROBLEM ZE SOBĄ??-NADAGRESJA?? nie dostałaś mieszkanka o ktore sie starałaś, chciałaś zrobić karjere piosenkarki i sie nie udało??no poopowiadaj jak to jest??
co masz problem z alkoholem, szukasz u innych, zeby tylko siebie wybielić??
taka wspaniała jestes??
no dalej dowal coś jescze!!
zgłoś
L
LIDKA
W dniu 18.07.2008 o 18:30, rockpold napisał:

Wiecie co, czytajac te wpisy sądze, ze tylko Polak potrafi byc taki podły, tak szybko osadza...nie mając pojecia o sytuacji, piszecie te swoje "mądrości z dobrego serdeszka płynące" o biednych dzieciach, o samotnych matkach, o rodzinach z 8 dzieci...ale gdyby to ktores z was dostało mieszkanie, ktore jej sie nalezy bo tak sie dziwnym trafem stało, ze miała mieszkanie w domu na ulicy dawnej Findera ale zostało zrownane z ziemią bo powstała obwodnica i Ci wszysc ktorzy tam mieszkali podostawali mieszkania min. na ulicy wenedów, Pani Kasia nie dostała poniewaz była w tamtym czasie w USA. Wiec moze zanim zaczniecie sie wypowiedac, lepiej zapoznać sie z tematem...P.S. do osoby,ktora wypisuje jak to Kasia strasznie piła i był(jest wredną starą babą), życzę Pani/Panu wszystkiego dobrego mam nadzieje, ze los bedzie łaskawy i za te okropne wpisy nie dostanie pan/pani po tyłku...zło powraca moze nie za 5min ale los potrafi odwdzięczyć sie.pozdrawiam i prosze mniej agresji!!!


LUDZIE ,TO WŁAŚNIE WY JESTEŚCIE PODLI SKORO CHCECIE DAĆ ZA DARMO MIESZKANIE KOBIECIE,KTÓRA PRZEHULAŁA PIENIĄDZE,A KIEDYŚ BYŁA ALKOHOLICZKĄ I WSZYSCY CO KIEDYŚ JĄ SŁUCHALI TO WIEDZĄ,A PZEZ TO RODZINA Z DZIEĆMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI MUSI WEGETOWAĆ W JEDNYM POKOJU BO PRZECIEŻ ,ŻEBY ONA DOSTAŁA TO TRZEBA BYŁO KOMUŚ ZABRAĆ.
zgłoś
r
rockpold
W dniu 14.07.2008 o 07:51, Magda napisał:

Jestem przerażona, ile tu złości, ile nienawiści, ile tej polskliej cechy narodowej - zawiści. Kasia Sobczyk jest żyjącą legendą, jest ikoną polskiej muzyki, powiem nawet jest dobrem narodowym. Nidgy nie potrafiliśmy cenić naszych bohaterów, bo nasze kołtuństwo i przysłowiowe polskie piekiełko każe nam natychmiast ściagnąć do parteru każdego kto swoim talentem czy innymi pozytywnymi cechali wychyli się ponad przeciętność. Nasza małość, którą tutaj uosabia Drago84 czy Lucy, wynikła zapewne z całkowitej ignorancji i abnegacji w stosunku do kultury polskiej, każe natychmiast rozdzierać szary i gębe bo ktoś jest lepszy od niej. Lepiej zwróćcie uwagę na swoich polityków, czy swojego prezydenta, za którego na codzień musimy się wstydzić. Jest mi przykro i wstyd za te głosy które tu czytam i za takich ludzi, którzy są niestety moimi współrodakami.POPIERAM!!!! w 10000000000000000000000000000% POPIERAM PIEKNE SŁOWA, tylko kto je zrozumie...
POzdrawiam Panią bardzo serdecznie!!!
zgłoś
r
rockpold

Wiecie co, czytajac te wpisy sądze, ze tylko Polak potrafi byc taki podły, tak szybko osadza...nie mając pojecia o sytuacji, piszecie te swoje "mądrości z dobrego serdeszka płynące" o biednych dzieciach, o samotnych matkach, o rodzinach z 8 dzieci...ale gdyby to ktores z was dostało mieszkanie, ktore jej sie nalezy bo tak sie dziwnym trafem stało, ze miała mieszkanie w domu na ulicy dawnej Findera ale zostało zrownane z ziemią bo powstała obwodnica i Ci wszysc ktorzy tam mieszkali podostawali mieszkania min. na ulicy wenedów, Pani Kasia nie dostała poniewaz była w tamtym czasie w USA. Wiec moze zanim zaczniecie sie wypowiedac, lepiej zapoznać sie z tematem...
P.S. do osoby,ktora wypisuje jak to Kasia strasznie piła i był(jest wredną starą babą), życzę Pani/Panu wszystkiego dobrego mam nadzieje, ze los bedzie łaskawy i za te okropne wpisy nie dostanie pan/pani po tyłku...zło powraca moze nie za 5min ale los potrafi odwdzięczyć sie.
pozdrawiam i prosze mniej agresji!!!

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3