Kick-boxing: Zawodnicy ze Szczecinka i Świdwina w finałach MP juniorów

Ekipa Spartakusa Świdwin.
Ekipa Spartakusa Świdwin. archiwum
W Boleszewie (koło Gdyni) odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej juniorów w kick-boxingu semi i light contact. Z powodzeniem w tych zawodach startowała ekipa Klubu Sportów Walki ze Szczecinka oraz Klubu Sportow Walki Spartakus ze Świdwina.

W light contakcie szczecineccy kickbokserzy zdobyli cztery medale, a w semi dwa. Zawody były zarazem eliminacją do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 9-11 kwietnia w Głogowie. Wszyscy medaliści z KSW zakwalifikowali się do tej imprezy.

W light contakcie złoty medal w wadze do 51 kg zdobył Oskar Przymuszała. Na drugim stopniu podium stanęli Dominik Wójcik (57 kg), Mikołaj Chamarczuk (63 kg) i Michał Zawadzki (79 kg). W semi contakcie zawodnicy ze Szczecinka wywalczyli dwa srebra - O. Przymuszała do 51 kg i D. Wójcik do 57 kg.

Pięc medali zdobyli w Bolszewie świdwinianie. Pierwsze miejsca wywalczyli Magda Fudali w kategorii +65 kg, Sebastian Soloch do 84 kg i Kacper Borowczak w wadze powyżej 89 kg. Brązowymi medalistami zostali Damian Seledyn do 79 kg i Mariusz Skowyrski powyżej 89 kg. Ich trenerem jest Ryszard Pawłowski.