MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Kiedy pójdziemy do fryzjera i kosmetyczki? 29 maja 2020

Marlena Chmielowiec
Marlena Chmielowiec
Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Kiedy pójdziemy do fryzjera i kosmetyczki?
Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Kiedy pójdziemy do fryzjera i kosmetyczki? pixabay.com
Rząd etapami łagodzi obostrzenia w celu odmrożenia gospodarki. Wielu z nas z niecierpliwością czeka na trzeci etap łagodzenia obostrzeń, który dotyczyć ma salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Kiedy pójdziemy do fryzjera i kosmetyczki? Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne? Jak będzie wyglądać teraz wizyta w salonie? Szczegóły znajdziecie w artykule.

Odmrażanie gospodarki etapami. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

20 kwietnia w życie wdrożono pierwszy etap, który pozwolił na swobodne przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Zwiększono dozwoloną liczbę osób przebywającą w sklepach i kultach religijnych. Otwarto również lasy i parki. Czwartego maja zostały otwarte hotele, niektóre instytucje kultury oraz galerie handlowe. W każdym z tych miejsc zachowane muszą być jednak odpowiednie ograniczenia. Od 6 maja żłobki i przedszkola mają możliwość otwarcia. O tym, które z nich zostaną otwarte, mają zdecydować samorządowcy. Trzeci etap ma dotyczyć salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych. Dozwolona zostanie również organizacja wydarzeń sportowych, w których będzie mogło brać maksimum 50 osób. Mają również ruszyć zajęcia w klasach 1-3 z ograniczoną liczbą osób w salach. Kiedy trzeci etap luzowania obostrzeń zostanie wprowadzony w życie?

Jak uchronić się przed koronawirusem? Oto infografiki przygotowane przez Światową Organizację Zdrowia WHO. Sprawdźcie przydatne wskazówki.Zobacz także: Rozmowa Tygodnia: Andrzej Melka, koordynator dziecięcego OIOMu w szpitalu w Koszalinie

Jak uchronić się przed koronawirusem? Sprawdź porady WHO

Trzeci etap łagodzenia obostrzeń. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

W jednym z wywiadów Minister Zdrowia zapowiedział, że otwarcie salonów fryzjerskich nastąpi prawdopodobnie w poniedziałek 18 maja. Analizowana jest obecnie sytuacja epidemiologiczna. Niestety, ale Polacy coraz rzadziej stosują się do aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Coraz więcej osób nie nosi maseczek oraz nie utrzymuje odpowiedniego dystansu. Może to wpłynąć na termin, w którym zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne.

**

Z niepokojem obserwujemy, że część osób przestaje nosić maseczki, a to warunek tego, byśmy mogli zdejmować ograniczenia. Analizujemy też zachowania obywateli, bo niestety z niepokojem obserwujemy, że część osób przestaje nosić maseczki, a to jest warunek tego, byśmy mogli te kolejne ograniczenia zdejmować - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

**

Do kiedy trzeba nosić maseczki? Wyznaczono termin?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że noszenie maseczek na twarzy będzie obowiązkowe do czasu wyprodukowania szczepionki na COVID-19. Każdego dnia naukowy na całym świecie ciężko pracują nad wynalezieniem leku na koronawirusa. Mimo izolacji, wielu obostrzeń i stosowania się do zasad bezpieczeństwa, chorych wciąż przybywa. Aby zatrzymać falę zachorowań potrzebny jest lek. Kiedy zostanie wynaleziony? Tego nikt nie wie. Naukowcy prognozują, że szczepionka może być dostępna dopiero za pół roku lub nawet za rok.

Obowiązkowe maseczki. Za brak maseczki grozi mandat [STAWKI]

Za brak maseczki lub innej części garderoby zasłaniającej nos i usta grozi mandat do 500 zł, grzywna do 5 tys. zł lub nawet kara administracyjna za nieprzestrzeganie zaleceń służb sanitarnych w wysokości do 30 tys. zł.

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Jak będzie wyglądać wizyta u fryzjera i kosmetyczki?

Wizyty w salonach fryzjerskich i kosmetycznych nie będą wyglądać tak samo jak wcześniej. Warunkiem otwarcia lokali będzie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa:

  • na wizytę umówimy się przez telefon lub internet, nie osobiście,
  • między stanowiskami pracy zostanie zastosowana bezpieczna odległość,
  • klientom będzie mierzona temperatura,
  • odległość między klientami będzie wynosić conajmniej 1,5 metra,
  • preferowana będzie płatność bezdotykowa,
  • w salonach będzie przebywać ograniczona liczba klientów,
  • klienci przyjmowani będą w maseczkach i rękawiczkach,
  • narzędzia pracy będą każdorazowo dezynfekowane,
  • zakazane będzie używanie telefonów komórkowych,
  • w salolach nie napijemy się już kawy i herbaty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo