Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kłopotliwe przejścia dla pieszych w Mielnie - zostaje to przy Biedronce

Inga Domurat
Inga Domurat
Dojazd do Mielna zawsze był uciążliwy, ale po otwarciu w centrum miejscowości widocznej w tle Biedronki i zrobieniu dodatkowego przejścia dla pieszych, korki na wjeździe do Mielna stały się jeszcze większe.
Dojazd do Mielna zawsze był uciążliwy, ale po otwarciu w centrum miejscowości widocznej w tle Biedronki i zrobieniu dodatkowego przejścia dla pieszych, korki na wjeździe do Mielna stały się jeszcze większe. Archiwum
Dwa, w niewielkiej odległości od siebie przejścia dla pieszych w centrum Mielna, powodowały w sezonie wielokilometrowe korki. Radni teraz zdecydowali, że zostanie tylko jedno - przy Biedronce.

Dyskusja dotycząca zmiany organizacji ruchu na ul. Chrobrego w Mielnie, od ul. 1 Maja do ul. Wojska Polskiego, zdominowała piątkową sesję rady gminy Mielno. Niewiele brakowało, aby zgody radnych na zmiany, które mają wspomóc rozładowanie ruchu zarówno drogowego, jak i pieszego, by nie było. Radnym nie podobały się bowiem przedstawione im do akceptacji zmiany w budżecie, a ściślej mówiąc ich koszty. Absolutnie nie chcieli słyszeć o tym, by wydać 1 mln złotych na kupno zamiatarki dla Mieleńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Myśleliśmy o zwykłej maszynie, nie o jakimś kombajnie - mówiła radna Ewa Czycz. - A ten projekt dotyczący zmiany organizacji ruchu przy Biedronce, w tym kształcie, nie polepszy przepustowości. Zresztą mówiliśmy o kosztach rzędu 25 tys. złotych, a nie cztery razy większych (25 tys. zł doda „Biedronka”, 20 tys. zł powiat, dop. aut.)

I wstępnie tej argumentacji przyklasnął też większościowy klub radnych „Wspólnota”. Dla nich też plany gminnej władzy wydawały się za drogie. - Gdybyśmy chociaż znali projekt przebudowy całej ul. Chrobrego, to wiedzielibyśmy przynajmniej, że to, co teraz zrobimy, nie będzie tymczasówką - dodał nieprzekonany radny Krzysztof Chadacz z klubu „Nasza Gmina”.

Wójt Olga Roszak-Pezała przekonywała, że gmina nie może sobie pozwolić na bylejakość. Wyjaśniała też, że koncepcję zmiany organizacji ruchu drogowego zatwierdza powiat, nie gmina, a tylko ten wariant z trzech proponowanych zyskał jego akceptację po konsultacjach ze specjalistami. Ostatecznie w przegłosowanych zmianach w budżecie ostał się projekt dotyczący ul. Chrobrego, kupno zamiatarki już nie (10 głosów „za”, dwa „przeciw”, 2 „wstrzymujące się”). Przejście dla pieszych przy sklepie „Biedronka” zostanie, to za zatoką autobusową czeka likwidacja. Powstanie też nowe przy ul. Wojska Polskiego. Od ul. Kościuszki i dalej na 80-metrowym odcinku wzdłuż ul. Chrobrego pojawią się barierki, staną też po stronie „Biedronki” (na wysokości Urzędu Gminy i obecnego postoju taxi, który ma zostać przeniesiony nieco dalej od głównej ulicy, na gminną działkę). Prawoskręt do „Biedronki” będzie bezkolizyjny, natomiast lewoskrętu dla jadących od Unieścia nie będzie.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!