Klub Kolarski Ziemia Darłowska przebił barierę 500 medali

Nikola Wielowska na 1. miejscu, czeskie Brno, lipiec 2020
Nikola Wielowska na 1. miejscu, czeskie Brno, lipiec 2020 Archiwum/FB KK Ziemia Darłowska
W Szczecinie odbyły się wyścigi w ramach Pucharu Polski juniorek Młodszych. W omnium Kinga Witkowska zajęła 1. miejsce. Jej koleżanka z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska, Natalia Kaczmarczyk, była czwarta w sprincie. Oliwa Marynka była szósta w omnium, a w sprincie drużynowym darłowianki uplasowały się na 4. pozycji.

Drugi dzień Pucharu Polski to zmagania w keirinie, w którym 4. miejsce zajęła Natalia Kaczmarczyk, 6. Kinga Witkowska i 8. Oliwia Marynka. W madisonie zaś duet Witkowska/Kaczmarczyk był czwarty.

Tymczasem w wielkopolskich Przybysławicach i Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym. Tutaj również nie brakowało dobrych rezultatów zawodniczek i zawodników z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska oraz z Kołobrzegu. Przez dwa dni zmagań udało się wywalczyć kilka medali.

Wyniki, jazda indywidualna na czas: 1. Robert Goska (klasa 5), 2. Kornelia Braun (klasa 7), 3. Otylia Kubicka (klasa 7), 3. Laura Witkowska (klasa 6), 4. Lena Wielogórska (Kołobrzeg, klasa 5), 3. Zofia Krystkowiak (Darłowo, klasa 8), 10. Ksawery Andrzejewski (Kołobrzeg, klasa 4); start wspólny: 1. Sandra Schulz, 6. Kornelia Braun, 13. Oliwia Sroczyńska, 23. Agata Karlikowska, 6. Laura Witkowska, 47. Franciszek Sajko (oboje klasa 6), 22. Maja Olszar, 29. Robert Goska (oboje klasa 5), 6. Wiktoria Tatarzyn, 16. Radosław Rojek (oboje klasa 4), 4. Antoni Sulima (Kołobrzeg, klasa 4), 14. K. Andrzejewski (Kołobrzeg, klasa 4), 9. Jan Szymczyk (Kołobrzeg, klasa 5), 7. L. Wielogórska (Kołobrzeg, klasa 5).

Równie udane dla darłowianek były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w kategoriach junior i młodzieżowiec. Na torze w Pruszkowie już pierwszego dnia zawodów Nikola Sibiak i Nikola Seremak wywalczyły tytuł mistrzyń kraju do lat 23 w sprincie drużynowym. Ich czas to 34,289 sekundy. Jakby tego było mało, złoto w tej samej konkurencji, ale w wśród juniorek, zdobyły Nikola Wielowska i Natalia Nieruchalska (czas 35,026 sek.). W keirinie juniorek zwyciężyła N. Nieruchalska, Nikola Wielowska była druga, a Maja Wróblewska - 10. Keirin w kat, wiekowej U-23 to triumf Nikoli Sibiak, srebro Nikoli Seremak i 6. miejsce Wiktorii Pikulik. Konkurencję omnium w grupie juniorek zdominowała Nikola Wielowska, a omnium U-23 wygrała W. Pikulik.

Trzeci, ostatni dzień MMP to kolejne medale dla Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska. Sprint do lat 23 został niemalże zdominowany przez zawodniczki z Darłowa. Złoto dla N. Sibiak, srebro dla N. Seremak, a 5. miejsce dla W. Pikulik. Mistrzynią Polski w sprincie juniorek została N. Nieruchalska, wicemistrzynią N. Wielowska, a na 10. miejscu rywalizację zakończyła M. Wróblewska. W madisonie, w kat. juniorek, srebrne medale przypadły N. Wielowskiej i M. Wróblewskiej. Łaczny dorobek ekipy z Darłowa podczas mistrzostw Polski w Pruszkowie to 13 medali, w tym 8 z najcenniejszego kruszcu. To jednak nie wszystko. Jak przypomniał prezes klubu, Eugeniusz Adamów, niedawne sukcesy sprawiły, że łączny dorobek KK Ziemi Darłowskiej na mistrzostwach Polski przekroczył 500 medali (!).

Na tym darłowskie kolarki nie zamierzały poprzestawać. W Koziegłowach zorganizowano bowiem szosowy Puchar Polski. W jeździe indywidualnej na czas, w kat. elity, Daria Pikulik była szósta, a wśród juniorek M. Wróblewska zajęła 2. miejsce. W wyścigu ze startu wspólnego D. Pikulik uplasowała się na 3. pozycji. N. Wielowska wród juniorek była druga (i jednocześnie szósta w elicie), M. Wróblewska dziesiąta w kat. juniorek, a W. Pikulik wyścig ze startu wspólnego zakończyła na 22. miejscu.

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.