Kobieta idealna według ...mężczyzny. Sprawdź, jaka jest

  Kobieta idealna według ...mężczyzny. Sprawdź, jaka jest

  Bogna Skarul bogna.skarul@mediaregionalne.pl

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Jeśli nie przystajemy do badań ankietowych, nie przejmujmy się. Od każdej reguły są wyjątki i dlatego swego mężczyznę znajdzie i chuda, krótkowłosa chłopczyca,

  Jeśli nie przystajemy do badań ankietowych, nie przejmujmy się. Od każdej reguły są wyjątki i dlatego swego mężczyznę znajdzie i chuda, krótkowłosa chłopczyca, i pulchna seksbomba z blond lokami na głowie. ©Fot. sxc. hu

  Świat męsko-damski zelektryzowała wiadomość (a były to wyniki badań ankietowych), że mężczyźni wcale nie lubią kobiet pięknych, zgrabnych i mądrych, czyli takich chodzących po ziemi niebiańskich ideałów.
  Jeśli nie przystajemy do badań ankietowych, nie przejmujmy się. Od każdej reguły są wyjątki i dlatego swego mężczyznę znajdzie i chuda, krótkowłosa chłopczyca,

  Jeśli nie przystajemy do badań ankietowych, nie przejmujmy się. Od każdej reguły są wyjątki i dlatego swego mężczyznę znajdzie i chuda, krótkowłosa chłopczyca, i pulchna seksbomba z blond lokami na głowie. ©Fot. sxc. hu

  Jakich kobiet boją się mężczyźni:

  Jakich kobiet boją się mężczyźni:


  pięknych
  zgrabnych
  z dużym biustem
  szczupłych
  pewnych siebie
  mających to "coś" w sobie
  mądrych
  takich, które nawet by na nich nie spojrzały
  napalonych i jednocześnie niewiniątek
  takich kobiet, których nie ma, czyli IDEALNYCH  Podchwycili tę wiadomość naukowcy i spróbowali opracować wizerunek kobiety idealnej dla mężczyzny. I co się okazało? O tym piszemy w dzisiejszym raporcie.

  Badania ankietowe dały dokładniejsze wskazówki co do wyglądu idealnej kobiety, ale też co do jej sposobu bycia, a nawet ubierania się i makijażu. Sporo kobiet dowiedziało się, jakich pań chcą ich faceci i postanowiło:
  - przede wszystkim zapuścić włosy. Okazało się bowiem, że mężczyźni chcą kobiet z włosami długimi lub półdługimi.
  - pójść do fryzjera i zrobić trwałą albo ewentualnie chodzić spać z mokrą głową. Bo faceci wolą zamiast prostych włosów, fale na głowie lub włosy napuszone.
  - zrezygnować ze wszystkich diet i doprowadzić do powstania różnych fałdek na brzuchu i większej krągłości pośladków.
  - wyrzucić też do kosza wszystkie szminki, kredki do oczu, cienie i pudry. Mężczyźni bowiem chcą kobiet naturalnych, ewentualnie z naturalnym makijażem - czyli właściwie twarz sauté - plus podkreślona błyszczykiem świeżość ust.
  - pójść do sklepu po sukienkę (najbardziej zaskakująca wskazówka). Facet chce, aby jego kobieta nosiła przez cały czas sukienkę w delikatny, błękitno-biały wzór kwiatowy lub w krateczkę. Okazało się też, że wskazana jest biała halka z wystającą koronką. Faceci określili nawet długość kreacji - ma być przed kolano. I koniecznie duży dekolt. Niebieski z białym to idealne połączenie kojarzące się z niewinnością - wraz z dużym dekoltem ma zdziałać cuda.
  Jeśli wyposażona w te wskazówki kobieta rzeczywiście je zastosuje i "wprowadzi w życie" - mężczyzna nie ma szans. Tak wyszło w badaniach. A jak jest w życiu?

  Bioderka i w ogóle
  Dla Mariusza ze Szczecina (lat 36) idealna kobieta musi być miła, ma mieć biust o miseczce E i powinna być stanowcza. Dla Maćka, też ze Szczecina (lat 31) ta wymarzona powinna mieć średniej wielkości jędrny biust, kształty kobiece, "czyli bioderka i w ogóle", powinna być dowcipna, inteligentna, wrażliwa, empatyczna i koniecznie musi okazywać swoje uczucia i pragnienia. Z kolei Krzysztof (lat 60) chce, aby idealna kobieta w mgnieniu oka odgadywała wszystkie życzenia mężczyzny i je spełniała.
  - Kobieta jest 30-procentowym dodatkiem do mężczyzny - twierdzi Krzysztof. - Ale żon do tego nie mieszajmy - podkreśla.

  Dla Andrzeja (lat 41) nie ma znaczenia, jak wygląda kobieta. - Kobieta ma być kobietą - zaznacza. - I nie ma to znaczenia, czy jest blondynką czy rudą.

  I jakie to są właściwie wskazówki dla kobiet? - Zupełnie co innego obserwuję w życiu - twierdzi Alina (lat 38), kiedy dowiedziała się o "idealnej kobiecie dla mężczyzny" jaki przedstawili badacze. - Wystarczy przypatrzeć się, jak zachowują się samce w towarzystwie kobiet z dużymi dekoltami, krótkimi spódniczkami i wysokimi szpilkami - mówi trochę rozgoryczona, bo właśnie wróciła z takiej imprezy, na której jej koleżanka miała wszystkie te trzy "detale" na sobie.

  Bo kobiety wciąż szukają sposobu na znalezienie i oczarowanie miłości. Próbują przecież niemal wszystkiego, aby tylko zachwycić tę płeć przeciwną - nawet kolczyka w języku i nerek na wierzchu. Rozjaśniają włosy - 80 proc. Polek jest blondynkami - bo ktoś kiedyś powiedział, że mężczyźni lubią blondynki.

  Co to jest to "coś"
  Ale faceci od kobiet oczekują "CZEGOŚ". To coś jest niesłychanie trudne do zdefiniowania, więc kobiety są w kłopocie. Ktoś im też kiedyś powiedział, że mężczyźni chcą kobiet seksownych. Ktoś inny dodał, że kobieta atrakcyjna i seksowna to ta, która właśnie tak się czuje. Jest zadowolona z siebie i akceptuje swój wygląd. Nie marzy o tym, by mieć duży biust, szpilki 15-centymetrowe i nie zakłada na siebie bezkrytycznie tego, co widziała na 80 proc. kobiet w okolicy. Czuje się piękna i potrafi tym przekonaniem zarazić przedstawicieli płci brzydkiej.

  Podobno jest to właśnie to "coś", o czym marzą panowie i czego oczekują od kobiet. To "coś" - to świadomość własnej kobiecości.

  A kobiety robią swoje
  Tymczasem pół roku temu TNS OBOP przeprowadził badania poświęcone współczesnej kobiecości. I co z nich wyszło? Aż 94 proc. Polek uważa się za kobiety rodzinne, czyli takie, które skoncentrowane są na dzieciach, domu, kuchni i mężu (partnerze).

  Kobiety przywiązują dużą wagę do wyglądu zewnętrznego i chcą się podobać mężczyznom. Co to oznacza? Że one chodzą do fryzjera (dbają o siebie, stosując kosmetyki - 69 proc., chodząc do fryzjera - 64 proc.), lubią ładnie i modnie się ubierać (niekoniecznie tylko w niebieską sukienkę). Bardzo często zaglądają do perfumerii i sklepów z kosmetykami. Zwyczajnie lubią się malować. Aż 65 proc. ankietowanych to panie zadowolone z tego, jak wyglądają, a 55 proc. nic nie chciałoby w sobie zmienić. I wbrew temu, czego oczekują mężczyźni od idealnych kobiet (miały odrzucić wszystkie diety), jeśli kobiety zdecydowałyby się jednak zmodyfikować coś w swoim wyglądzie, to najczęściej byłoby to zrzucenie zbędnych kilogramów (24 proc. wskazań).

  GK24 znajdziesz także na

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (23)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (23) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo