Kolarki Ziemi Darłowskiej najlepsze wśród juniorek

Kolejny udany start w rozkręcającym się dopiero sezonie 2020 mają za sobą zawodniczki Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska. archiwum

Był nim dwuetapowy Międzynarodowy Wyścig Śladami Anny Wazówny na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Darłowianki zdominowały rywalizację w kategorii juniorek.

Pierwszym etapem była jazda indywidualna na czas. Juniorki miały do pokonania dystans 15 kilometrów na trasie Golub - Wrocki - Golub. Maja Wróblewska zajęła 2. miejsce, a Nikola Wielowska trzecie. Warto dodać, że obie wykręciły taki sam czas. Szybciej od nich trasę pokonała tylko Tamara Szalińska (UKS FTP Jedynka Kórnik).

Drugim etapem był wyścig ze startu wspólnego ze startem i metą w Golubiu-Dobrzyniu (88,4 km). Ten etap padł łupem Wielowskiej, a jako piąta finiszowała Wróblewska.

W klasyfikacji generalnej po dwóch etapach zwyciężyła M. Wróblewska przed N. Wielowską. Na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Krześlak (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling Team). N. Wielowska zajęła ponadto trzecie miejsce w klasyfikacji najbardziej aktywnych kolarek.

Rywalizację w grupie seniorek wygrała Marta Jaskulska, jadąca w barwach reprezentacji Polski. Sukces zapewniła jej zwycięska czasówka na dystansie 22 km. Przypomnijmy, że do niedawna Jaskulska ścigała się w barwach Ziemi Darłowskiej, z której przeniosła się do zawodowej grupy CCC-Liv.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani