Kolarski Weekend z Ziemią Darłowską [zdjęcia]

mro
Kolarski Weekend z Ziemią Darłowską 1-3 czerwca 2018Już po raz 21 Klub Kolarski Ziemia Darłowska gościł w miniony weekend najlepsze polskie kolarki.Przez trzy dni odbyły się trzy wyścigi w kolarstwie szosowym kobiet:1 czerwca (piątek) DARŁOWO – Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta DarłowoZwycięstwem Daria Pikulik zakończyło się V Kryterium o Puchar Burmistrza Miasta Darłowo. Podium uzupełniły Nikol Płosaj z UKS MRÓZ Colnago Jedynka Kórnik oraz Karolina Karasiewicz Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team. Zawodniczki ścigały się na rundzie prowadzącej uliczkami miasta. Trasa była trudna technicznie z duża ilością zakrętów wymagała od zawodniczek i zawodników dużych umiejętności i koncentracji.W kategorii juniorek bezkonkurencyjna okazała się Marta Jaskulska, drugie miejsce zajęła Wiktoria Kierat. – obie zawodniczki z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska. Na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Pastuszek z Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team. W juniorkach młodszych zwyciężyła Gloria van Mechelen z belgijskiej grupy Cannibal, przed Mają Wróblewską i Tamarą Szalińską z UKS Ratusz Maszewo2 czerwca (sobota) DĄBKI - Mistrzostwa Polski LZSW Dąbkach zostały rozegrane Mistrzostwa Zrzeszenia LZS oraz Puchar Polski w kolarstwie szosowym kobiet - jazda indywidualna na czas. W Pucharze Polski w kategorii Elity zwyciężyła Marta Jaskulska, jednocześnie zdobywając tytuł Mistrzyni Zrzeszenia LZS, drugie miejsce wywalczyła Daria Pikulik, a na najniższym stopniu podium stanęła Nikol Płosaj. W kategorii juniorek zwyciężyła Marta Jaskulska przed Gedraitytė Akvilė z Litwy i Viktorią Kierat z KK Ziemia Darłowska. W klasyfikacji juniorek młodszych zwyciężyła Tamara Szalińska z UKS Ratusz Maszewo, przed Olgą Wankiewicz z Copernicus Toruń i Natalią Krześlak reprezentującą LSKK Bełchatów.3 czerwca (niedziela) JAROSŁAWIEC - XXI Edycja Pucharu Polski.W Jarosławcu Nikol Płosaj po finiszu z trzyosobowej ucieczki wygrała wyścig ze startu wspólnego na dystansie 84,6 km, pokonując Wiktorię Pikulik z KK Ziemia Darłowska oraz Katarzynę Brewińską z Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team. Wśród juniorek zwyciężyła Marta Jaskulska, przed reprezentantką Gedraitytė Akvilė i Wiktorią Kierat z BCM Nowatex Ziemia Darłowska. W juniorkach młodszych po zwycięstwie z grupy zwycięstwo odniosła Nikola Wielowska, a tuż za nią uplasowały się Zuzanna Olejniczak oraz Olga Wankiewicz.W klasyfikacji Mistrzostw Zrzeszenia LZS najlepszym klubem został BCM Nowatex Ziemia Darłowska, przed UKS Mróz Jedynka Kórnik i TKK „Pacific” Nestle Fitness Cycling Team. W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo zachodniopomorskie przed wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.W ramach trzydniowych zmagań wzięło udział 259 zawodniczek i zawodników z 73 klubów z Polski, Litwy i Belgii.Zobacz także: Darłowo: Rozpoczęcie czteroletniej wyprawy dookoła świata
Już po raz 21 Klub Kolarski Ziemia Darłowska gościł w miniony weekend najlepsze polskie kolarki.