Kolarstwo: Bez medali w Mistrzostwach Polski elity i orliczek

W Złotoryi o medale szosowych Mistrzostw Polski rywalizowały panie.

Rywalizacja seniorek w jeździe indywidualnej na czas zakończyła się wygraną wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu w kolarstwie górskim, Mai Włoszczowskiej z grupy CCC Polkowice, a wśród orliczek Eugenii Bujak z Zagłębia Sosnowiec. Panie rywalizowały na dystansie 18,1 km.

Z czwórki startujących w MP orliczek (do lat 23) zawodniczek BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska najwyżej, na 9. miejscu, sklasyfikowana została Daria Fabiszak. Karolina Garczyńska zajęła 11. miejsce, Paulina Menzińska była 18., a ubiegłoroczna mistrzyni kraju juniorek ze startu wspólnego Sabina Napieralska miała 22. czas.

W MP mężczyzn (43,6 km) tytułu nie obronił koszalinianin Jarosław Marycz (Saxo Bank Sungard). Nasz zawodnik... spóźnił się na start prawie pół minuty i rozpoczął zawody ze startu lotnego, wprost z prowadzącego na linię startu podjazdu. Ostatecznie zajął 14. miejsce. Mistrzem Polski został Tomasz Marczyński z grupy CCC Polsat Polkowice.

Ze startu wspólnego mistrzynią została Anna Szafraniec (CCC Polkowice). Najlepsze w kraju kolarki ścigały się na dystansie 109 kilometrów.

Finiszująca na czwartej pozycji Katarzyna Pawłowska UKS Jedynka Limaro Kórnik), została mistrzynią kraju orliczek (do lat 23). Jako ósma open i czwarta wśród orliczek finiszowała Karolina Garczyńska z BCM Nowatex.

Dziewiątą orliczką (19. open) była Daria Fabiszak, a trzecia ze sklasyfikowanych darłowianek, Sabina Napieralska, zajęła 32. miejsce.