Kolarstwo: Daria Pikulik ze złotym medalem

Ciąg dalszy rewelacyjnych wyników ekipy BCM Nowatex Ziemia Darłowska podczas młodzieżowych mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Archiwum/FB BCM Nowatex Ziemia Darłowska
Ciąg dalszy rewelacyjnych wyników ekipy BCM Nowatex Ziemia Darłowska podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

D. Pikulik została mistrzynią Europy w omnium olimpijskim juniorek! Konkurencje rozpoczęła znakomicie. W scratchu była trzecia oraz wygrała wyścig indywidualny i znalazła się na prowadzeniu w ogólnym zestawieniu, którego - jak się później okazało - nie oddała już do końca. W sumie po sześciu konkurencjach (okrążenie ze startu lotnego 250 m, wyścig eliminacyjny, scratch, wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig punktowy i wyścig 500 m) uplasowała się na 1. pozycji.

Przypomnijmy, że wcześniej Daria Pikulik podczas zawodów w Atenach zdobyła srebrny medal w wyścigu punktowym. Z kolei jej siostra Wiktoria uplasowała się na 4. miejscu, z taką samą ilością punktów co trzecia w tej stawce zawodniczka.

Do tego srebrne medale wywalczyła drużyna juniorek w wyścigu na 4 km na dochodzenie. Jednocześnie Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Justyna Kaczkowska (UKS Twoja Merida Imielin), Weronika Humelt (UKS Mróz Jedynka Kórnik) oraz Nikola Różyńska (ALKS Stal Grudziądz) pobiły w finale rekord kraju - 4.40,371.

- To już drugi złoty medal dla nas w historii mistrzostw Europy - przypomniał Eugeniusz Adamów z darłowskiego klubu. - Wcześniej Kornelia Mączka (dawniej KK Kross Ziemia Darłowska) wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w sprincie drużynowym juniorek. Co do wyczynów podczas tegorocznych mistrzostw Europy, to nic, tylko bić brawo. To rewelacyjne rezultaty nie tylko samej Darii (trzy medale na koncie), ale też całej reprezentacji Polski. W sumie w Atenach 33-osobowa kadra wywalczyła 11 medali, to wielkie osiągnięcie - podsumował E. Adamów.