Kolarstwo > Darłowianki wystartują w Mistrzostwach Europy

Trzy kolarki KK Kross Ziemia Darłowska będą walczyć w stolicy Białorusi Mińsku o medale Mistrzostwa Europy na torze juniorek i do lat 23.

W 33-osobowej reprezentacji Polski w kategorii juniorek wystąpią Agnieszka Sawosz i Aleksandra Maciąg, natomiast w grupie do lat 23 rywalizować będzie Dominika Mączka.
Zawody w Mińsku rozgrywane będą do 19 lipca na torze Mińsk Arena.

Przed rokiem gospodarzem torowych ME był Pruszków. Na nowo wybudowanym welodromie BGŻ Arena nasi kolarze wywalczyli 5 medali - 1 złoty, 1 srebrny oraz 3 brązowe. Jedyne złoto wywalczyły sprinterki, juniorki Kornelia Mączka (Ziemia Darłowska) i Aleksandra Drejgier. Także w srebrnym medalu udział miał klub z naszego regionu. W sprincie drużynowym kobiet w kategorii do 23 lat drugie były darłowianka Marta Janowiak i Renata Dąbrowska. Dodajmy, że w tegorocznych ME Janowiak również wystartuje, ale już jako zawodniczka PTC Pruszków.

Warto przypomnieć, że na rozgrywanych niedawno w Pruszkowie mistrzostwach kraju na torze, Ziemia Darłowska wywalczyła aż 10 medali. Agnieszka Sawosz stawała na podium czterokrotnie (w tym raz w konkurencji drużynowej), Aleksandra Maciąg i Dominika Mączka zdobyły po trzy medale.