Kolarstwo górskie. Startowali w Szczecinie i Karpaczu

mtb.webworld.pl
Pierwszą tegoroczną edycję Maratonu MTB Gryf Pomorski i drugi wyścig Powerade Suzuki MTB Marathon mają za sobą kolarze górscy z naszego regionu.

Zawody Gryfa Pomorskiego rozegrano na Osiedlu Bukowym w Szczecinie. Do pokonania był dystans 60 kilometrów z przewyższeniem 1300 metrów. W kategorii M2 zwyciężył Arkadiusz Głażewski z Koszalina, a trzecią lokatę zajął Andrzej Kuśmider z Czaplinka. W grupie M4 szósty do mety dojechał Krzysztof Gajdzica (Koszalin). W M5 zwyciężył Jan Dymecki z Czaplinka.

Dymecki i Kuśmider startowali również w . Na dystansie giga (86 km, suma przewyższeń 2730 m) ścigało się 320 osób. Kuśmider (M2, 20-30 lat) nie ukończył rywalizacji z powodu uszkodzenia roweru. Na niezwykle ciężkiej trasie dobrze spisał się Dymecki, zajmując drugą lokatę w grupie M6 (56 lat i starsi). W klasyfikacji generalnej po dwóch edycjach kolarz z Czaplinka jest drugi.