Kolarstwo > Jarosław Marycz obronił tytuł

Jarosław Marycz
W Borku Wielkopolskim odbywają się Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w kolarstwie szosowym. W jeździe indywidualnej na czas do lat 23 po raz drugi z rzędu triumfował Jarosław Marycz.

Wychowanek Spółdzielcy Koszalin, na co dzień zawodnik włoskiego klubu, a w MP reprezentujący barwy KK Kross Ziemia Darłowska, Marycz nie miał sobie równych i na 27-kilometrowej trasie i o kilkanaście sekund pokonał Adriana Kurka (Stal Grudziądz).

Czasówkę kobiet rozegrano na trasie liczącej 20 km. W samotnej jeździe najlepiej spisała się rutynowana Bogumiła Matusiak z Tramwajarza Łódź. O 1 sekundę pokonała drugą Paulinę Brzeźną z grupy Red Sun Cycling Team. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska z UKS Jedynka Limaro Kórnik. Okazała się ona również najlepszą w kategorii do 23 lat. Jedyna reprezentantka Ziemi Darłowskiej, Żaneta Komoś, uplasowała się na trzynastej pozycji wśród orliczek.