Kolarstwo. Jarosław Marycz wicemistrzem Europy do lat 23!

22-letni Jarosław Marycz wychowanek Spółdzielcy Koszalin został dziś wicemistrzem Europy orlików (do lat 23) w kolarskim wyścigi ze startu wspólnego. To życiowy sukces tego zawodnika i największe osiągnięcie w historii zawodnika pochodzącego z Koszalina na zawodach tej klasy.

ME juniorów i orlików rozgrywane były w Belgii. Trasa wyścigu ze startu wspólnego orlików liczyła 175 kilometrów ze startem w miejscowości Oostende i metą w Hooglede-Gits.

- Jarek uciekał samotnie, ale niestety został doścignięty przed metą. Walka o tytuł rozstrzygnęła się na ostatnich metrach. Przegrał mówiąc językiem kolarskim o błysk szprychy - powiedział nam w rozmowie telefonicznej trener Krossu Ziemia Darłowska, Marcin Adamów, który w Belgii przebywał jako trener kadry Polski juniorek.

Kolarzem, który pokonał Marycza był 22-letni Belg Kris Boeckmans. Brąz zdobył Włoch Sacha Modolo.

Przypomnijmy, że J. Marycz na co dzień ściga się w barwach włoskiego klubu G.S.C. Viris Vigevano. W zawodach na terenie Polski reprezentuje barwy Ziemi Darłowskiej.

W poprzednim oraz obecnym sezonie zdobył dla niej złote medale MP do lat 23 w jeździe indywidulanej na czas. W tej specjalności podczas ME w Belgii był 18.