Kolarstwo > Puchar Polski. Cztery zwycięstwa Ziemi Darłowskiej

Kolarki KK Kross Ziemia Darłowska rywalizowały w kolejnej serii Pucharu Polski w miejscowości Koziegłowy. Plonem startu są cztery zwycięstwa.

Pucharowe ściganie rozpoczęło się od jazdy indywidualnej na czas. Seniorki i juniorki miały do pokonania 15 kilometrów. Najszybciej ten dystans pokonała Paulina Brzeźna z grupy Red Sun Cycling Bardzo dobrze pojechała czasówkę juniorka z Darłowa, Daria Fabiszak. W klasyfikacji open była szósta, a w oddzielnej klasyfikacji dla juniorek - pierwsza.
Juniorki młodsze miały do pokonania 10 km. Tu bezkonkurencyjna była Justyna Mazur z KK Aljot-Kenda Ziemia Darłowska. Czwarte miejsce zajęła jej koleżanka klubowa, Katarzyna Kirschenstein.

W drugim dniu kolarki ścigały się ze startu wspólnego. W wyścigu open (65 km) do mety dojechała trzyosobowa ucieczka. Wygrała Eugenia Bujak (Zagłębie Sosnowiec). Bardzo dobrze pojechała juniorka z Darłowa Sabina Napieralska. Na metę dotarła razem ósmą zawodniczką ostatnich Igrzysk Olimpijskich, P. Brzeźną, zajmując piąte miejsce. Na 11. miejscu metę minęła D. Fabiszak. W klasyfikacji juniorek wygrała Napieralska, a Fabiszak była trzecia.
Juniorki młodsze ścigały się na dystansie 45 km. Wygrała Kirschenstein przed Martą Turboś (LUKS Sławno) i Moniką Kopińską (LKK Styropol Biskupiec). Na dziesiątej pozycji uplasowała się darłowianka Alicja Komoś.