Kolarstwo > Puchar Polski i Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Darłowie. Dobra jazda Agnieszki Sawosz

Agnieszka Sawosz była najlepszą juniorką.
Agnieszka Sawosz była najlepszą juniorką. Fot. Jacek Wójcik
Ponad 120 zawodniczek ścigało się w sobotę i niedzielę ulicami Darłowa i szosami gminy. Stawką były punkty Pucharu Polski i medale Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS.

W sobotniej czasówce w kategorii open (elita + juniorki) wygrała weteranka krajowych szos, 38-letnia Bogumiła Matusiak z Primusa Łódź. Na 15-kilometrowej trasie czwarta była Agnieszka Sawosz z Krossu Ziemia Darłowska. Darłowianka była najlepsza w prowadzonej oddzielnie klasyfikacji juniorek. Czwartą juniorką był Aleksandra Maciąg, szóstą Sabina Napieralska, a dziesiątą Daria Fabiszak (wszystkie Kross).

Czasówkę juniorek młodszych (10 km) wygrała Justyna Mazur, na czwartym miejscu uplasowała się Katarzyna Kirschenstein, a na dziesiątym Dorota Tarczyło (wszystkie Aljot Kenda Ziemia Darłowska), Wśród młodziczek (5 km) czwarta była Karolina Komoś a piąta Maria Pacyniak (obie Kross).

Wyścig ze startu wspólnego kategorii open (98,5 km) wygrała Białorusinka Alena Amialusik dojeżdżając do mety na czele sześcioosobowej czołówki. Ponownie czwarta w open i najlepsza z juniorek była Sawosz. Szósta wśród juniorek była Napieralska.

Juniorki młodsze (dystans 54 km) finiszowały z grupy. Sprinterskimi umiejętnościami popisała się Kirschenstein i drugi w tym sezonie wygrała z peletonu. Na trzecim miejscu finiszowała Alicja Komoś (Kenda Aljot), a na dziesiątym triumfatorka czasowki J. Mazur. W kategorii młodziczek (36 km) na drugiej pozycji uplasowała się K. Komoś.

W klasyfikacji MP LZS darłowianki zdobyły sześć medali. Sawosz zdobyła złote krążki na czas i ze startu wspólnego, a Maciąg była trzecia na czas wśród juniorek. W kategorii juniorek młodszych na czas najlepsza była Mazur, a Kirschenstein zajęła czwarą lokatę. Ze startu wspólnego złoto oczywiście dla Kirchenstein, a brąz dla A. Komoś. Klubowo MP LZS wygrała Ziemia Darłowska przed Ogniwem Dzierżoniów i Górnikiem Wałbrzych.