Kolarstwo: Puchar Polski w Darłowie: wygrana Karoliny Garczyńskiej (zobacz zdjęcia)

Daria Fabiszak.
Daria Fabiszak. Jacek Wójcik
Jak co roku Darłowo gościło uczestniczki zawodów Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. W tym roku rywalizowało ok. 120 kolarek z Polski, Litwy i Niemiec.
Kolarskie ściganie w DarlowieDarlowo gościlo uczestniczki zawodów Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. W tym roku rywalizowalo ok. 120 kolarek z Polski, Litwy i Niemiec.

Kolarskie ściganie w Darłowie

W kategorii elita (seniorki) w jeździe indywidualnej na czas zwyciężyła Eugenia Bujak (Zagłębie Sosnowiec) pokonując najbardziej utytułowaną polską kolarkę, Bogumiłę Matusiak (Tramwajarz Łódź) o 15 sekund. Najlepsza z kolarek KK Kross Ziemia Darłowska, Daria Fabiszak, uplasowała się na siódmej pozycji.

W oddzielnej klasyfikacji juniorek zwyciężyła Małgorzata Piotrowska (Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) przed Fabiszak i Susanne Lokmani (Red Bull Brandenburg). Piąta była Justyna Mazur, a dziesiątkę zamknęła Sabina Napieralska (obie Kross).

Wśród juniorek młodszych triumfowała Łucja Pietrzak (Koźminianka Kozminek), a najlepszą z darłowianek była szósta w klasyfikacji Katarzyna Kirschenstein (Aljot Kenda Ziemia Darłowska). Czasówka młodziczek przyniosła wygraną kolarce z Darłowa, Marlenie Karwackiej. W dziesiątce były Kamila Leissa (8.) i Marta Wojciechowska (9.).

W rywalizacji ze startu wspólnego klasę pokazała nowa zawodniczka Krossu, Karolina Garczyńska. Na finiszowych metrach Garczyńska popisała się najlepszymi umiejętnościami sprinterskimi z kilkuosobowej grupy i odniosła pierwsze zwycięstwo dla nowego klubu. Za nią finiszowały Paulina Cywińska (Stal Grudziądz) i Bujak. Jako dziewiąta do mety dojechała Fabiszak.

W klasyfikacji juniorek najlepsza była Monika Kopińska (Warmia Styropol Biskupiec) przed Fabiszak i Piotrowską. Piąte miejsce zajęła Napieralska, a dziewiąte Mazur.

W młodszych kategoriach zwyciężały kolarki Koźminianki Koźminek. Wśród juniorek młodszych Łucja Pietrzak, a wśród młodziczek Marlena Wawrzyniak. W starszej grupie piąta była Kirschenstein, a ósma Patrycja Jacyszyn.

W gronie młodziczek darłowianki zajęły następujące lokaty: 5. Karwacka, 7. Leissa, 9. Wojciechowska, 10. Kamila Starzyńska. Łączni ścigało się ok. 130 kolarek.

W klasyfikacji Mistrzostw Zrzeszenia LZS drużynowo najlepszy był Kross przed Limaro Kórnik i Ogniwem Dzierżoniów.