Kolarstwo torowe. BCM Nowatex Ziemia Darłowska z sukcesami

Zawodniczki BCM Nowatex Ziemia Darłowska mają za sobą pierwszą odsłonę Pucharu Polski juniorek młodszych. W Pruszkowie darłowianki wielokrotnie stawały na podium, bijąc przy tym wiele rekordów życiowych. Jacek Wójcik

W omnium (wielobój, 5 konkurencji) w finale A zwyciężyła Karina Topolska (wygrała scratch i 2000 m) przed Patrycją Seremak (wygrała wyścig punktowy). W klasyfikacja omnium B najlepsza była Nikola Sibiak (wygrane wszystkie konkurencje!), trzecia Pamela Danilczuk i czwarta Joanna Zimoch.

Wyniki konkurencji indywidualnych: sprint - 1. Danilczuk, 3. Sibiak; keirin - 1. Seremak, 3. Topolska; wyścig drużynowy - 1. BCM Nowatex (Topolska, Konopka, Danilczuk, Seremak); sprint drużynowy - 1. Zimoch, Topolska, 3. Garczarek, Sibiak.
Z kolei Katarzyna Kirschen-stein startowała z reprezentacją Polski w Paneveżys (Litwa) zajmując 4. miejsce w keirinie, 5. na 500 m i 6. w sprincie.